• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [180] jakie pielęgnice ?? Najlepiej Ameryka Centralna

#1
Witam, planuję zakup baniaka o wymiarach 100x40x45h i chcę w nim hodować pielęgnice, najlepiej z Ameryki Centralnej. Wstępnie myślałem o Hypsophrys Nicaraguensis lub z Ameryki Południowej o Andinoacara rivulatus ale już wyczytałem, że 180 lit. to dla niech za mały litraż.
Wobec tego mój typ padł na Archocentrus Sajica 1+1 i Archocentrus Multispinosus 1+1. Czy w takiej konfiguracji rybki się nie zamęczą?? Jeśli nie, to po ile sztuk kupować młodych (chodzi mi o ilość minimalną), żeby otrzymać dobraną parę?? Dodam, że parę lat temu miałem taki nietypowy baniaczek 85x25x28h (59,5 lit.) i kupiłem do niego Thorichthys meeki w ilości 7 osobników (tyle mi zaproponowali w zoologu bo to niby minimum żeby dobrała się parka) a mi z tego dobrały się dwie parki, które podzieliły akwa na pół i regularnie się rozmnażały, a dorosłe osobniki urosły do 10-12cm.

pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A może jakieś inne propozycje do takiego baniaczka??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Parametry wody może napisz. Troche zbiornik ogranicza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Szczerze mówiąc to są lepsze opcje do akwarium tej wielkości - Centrusy owszem, da się, ale lepiej byłoby coś mniejszego. Podasz parametry tak jak poprosił Zeberry to będziemy mądrzejsi.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Testy zamówione i jak tylko przyjdą to od razu wykonam pomiary i podam Smile Zamówiłem ph, kh, gh na początek żeby określić kranówke chyba wystarczą??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tak, to wystarczy. Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jaka jest w końcu prawidłowa nazwa? Andinoacara rivulatus czy Aequidens rivulatus? A może to 2 różne gatunki...? U mnie w ciągu 10mcy akary wyrosły z 240l, więc o nich nawet nie myśl. Już to wiesz, ale tak sobie przy okazji zapytałam o nazewnictwo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Witam, no to testy przyszły i zostały wykonane Smile
ph 7,2
gh 18
kh 13
no to jestem bardzo ciekaw jakie propozycje teraz padną Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Parka Thorichthys (maculipinnis/ellioti) wraz z jakimiś mieczykami czy innymi żyworodnymi. Będzie najładniej i najspokojniej. Okok Oczywiście możesz zacząć ze stadkiem 6 sztuk młodych pielęgnic, tylko poszukaj dobrego źródła - Elliotki w sklepach są często kiepskiej jakości.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ładnych parę lat temu miałem dwie parki Thorichthys meeki w takim nietypowym baniaku 85x25x28h i mimo nie dużego litrażu rozmnażały się na zmianę. Dlatego chciałbym teraz hodować jakieś inne pielęgnice. Może są jeszcze jakieś które nadadzą się do takiego zbiornika?? A ja myślałem, że 180 lit. to już dużo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości