• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dylemat :)

#1
Question 
Obecnie w zbiorniku 240L pływają Bujurquina vittata WF 1+1, Geophagus steindachneri 1+2 (samice WF), Laetacara araguaiae WF 1+1 oraz Hyphessobrycon columbianus x5 niestety jeden z gatunków musi odejść Sad ze względu na agresję Bujurguina i Laetacara. Oba mają tarło i jest dym G.steindachneri nie mają spokoju jak nie z lewej to z prawej strony są przeganiane (bez okaleczeń). W przygotowaniu jest już inny zbiornik 375L ale tam planuje inna obsadę. Wszystkie są boskie lecz to za mały litraż aby pomieścił je wszystkie. I teraz mam dylemat, które oddać ukochane G.steindachneri czy prześliczne, zadziorne Laetacara araguaiae ??? Co według Was będzie najlepszym rozwiązaniem ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Laetacara IMHO w ogole nie pasują do Bujurquina i Geophagus.

Ja bym wydał Akarki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
I raczej tak uczynię problem tylko będzie z złapaniem Smile teraz tylko trzeba poszukać chętnego Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Hehe na upartego to najbardziej ziemiojady tam nie pasują. Pomijając oczywiście względy pochodzenia, to G. steindachneri są większe, silniejsze i agresywniejsze niż dwa pozostałe gatunki. Zakręcę, ale ja zostawiłbym akarki i buhurkiny.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Teraz, żeś Piotr namieszał Big Grin ,,, już po 2h udało mi się złapać na śpiocha samca akary i umieścić w kotniku z siatki, lecz samicy nie mogę znaleźć skubana gdzieś się schowała ! Ziemki prawda będą największe, ale z tą agresją to moim zdaniem ustępują akarom w 100%. Ziemki jak potulne baranki zwiewają jak tylko pojawi się jedna z akar a te widać uwielbiają je gonić Smile Akary zajęły prawię 60% zbiornika i tylko buhurkiny budzą przed nimi respekt i mogą pływać po całym akwarium. Ziemki o tyle są dobre, że nie mają stałego terytorium i szwendają się po całym baniaku jedynie podczas krótkiego tarła zajmują skrawek. Hmmmm,,,,, idziemy niuniu a jutro przemyślimy, może wpadną nowe argumenty dla jednej z stron Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja zrobiłbym podobnie jak Piotr. Miałeś w tym z biorniku tarło ziemków, podczas gdy są już w nim Bujurquina?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tak, 2 krotnie obie samice nasza mlode teraz :-) i nawet podczas tarla musialy zmieniac miejsce poniewaz akary jak i bujkumki przeganialy je nie raz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(10-06-2013, 10:17 AM)reeadon napisał(a): Tak, 2 krotnie obie samice nasza mlode teraz :-) i nawet podczas tarla musialy zmieniac miejsce poniewaz akary jak i bujkumki przeganialy je nie raz.

No bardzo ciekawe, zdziwiłeś mnie mocno. Ciekawe czy tak pozostanie, może prosiaki jeszcze nie poczuły się na tyle pewnie. Może się jeszcze zmienić sytuacja.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Sam bylem zdziwiony na poczatku byly panem w akwarium ale jak doszly te dwa gatunki a inne odeszly to wszystko sie zmienilo, napoczatku samiec stawial sie strasznie akarom, tylko bujkumkom ulegal a teraz ryba nie dopoznania :-) przeciwienstwo wszelkich dostepnych w necie informacji :-) co bys proponiwal dalej zostawic akary ? Najchetniej to bym wydal oba hehe i przyjechal po twoje G.geayi :-) ale jakos zal mi ich. Ehhh teraz zaluje zamiast kupowac 375l moglem sprzedac ten i kupic jedno a wielkie,,,,,,, ale juz po ptakach tak to jest robic zakupy pod wplywem impulsu Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tak, dalej wywaliłbym prosiaki. Ew. możesz jeszcze poczekać, bo sytuacja może się jeszcze zmienić.
Może mało po prostu jeszcze wiemy o Bujurquina Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości