• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielegnice do eLek

#1
Witam

Akwarystyka zajmuje sie z malymi przerwami ok. 10 lat. Przez ten czas moje 100x50x50 przewinelo sie przez Azje, Malawi, Tanganike, CA, SA i zapewne jeszcze cos ale nie pamietam. Na chwile obecna swoje akwarystyczne upodobania ulokowalem w zbrojnikach (nie krzyczcie heheh) szklanke zamieszkuja 5xL260 i 5x134 ryby piekne ba przepiekne no ale... (zawsze jest jakies ale) jakos pusto jest.
I tutaj uprzejmie prosze Was o pomoc w wybraniu do w/w baniaka obsady pielegnic
parapetry to :
ph: 7,5
kh: 7
gh: 10
[Obrazek: 33a6qee.jpg]
Myslalem o P.leopoldi lub Cleithracara maronii + jakas drobnica na zdjeciu widac Nematobrycon palmeri lecz juz ich nie ma w tym szkle. Co mogli byscie polecic to tego akwarium, bo przeszukuje internet w poszukiwaniu inspiracji ale najlepsza jest burza mózgow

P.S. przepraszam za brak polskich zankow ale laptop z ktorego korzystam pochodzi z wysp i krolowa nie przewidziala polskiej czcionki niestety

Pozdrawiam Piotrek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witaj,
raj ceramiczny, nie ma co Wink
Łatwo to można sprawdzić, ale możesz napisać coś więcej o zbrojnikach które masz: dieta, skąd pochodzą w naturze i jaką masz temperature.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja się w ogóle zastanawiam, czy obecność pielęgnic przy zbrojnikach to jest dobry pomysł. O ile L134 to są chyba bardziej "otwarte" ryby, to L260 już nie. Nie chcę zbijać cię z tropu jeszcze zanim dostałeś konkretną odpowiedź, ale ja postawiłbym oddzielne akwarium dla pielęgnic Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wystrój jak dla Teleocichli. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam
Rybska wszystkozerne z preferowanym mieskiem w diecie ale i o zieleninie nie mozna zapominac dla zbilansowania. Zamieszkuja Rio Tapajos, Pará. Temperatura w zborniku 26 st. ale moze byc przy zbrojnikach ktore mam kolo 28 nawet.
piotrK bylo bym zajebiscie ale niestety nie mam miejsca na nowy baniak :/ lecz mysle ze nie beda sobie wchodzily w droge, eLki prowadza zdecydowanie nocny tryb zycia nawet pasze podaje po zgaszeniu swiatla.
Ja osobiscie myslalem o paru szt. leopoldkow albo akarach z maroni. Ale czekam na wasze opinie i propozycje.

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie tematem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Akarki, pasowałyby tu według mnie lepiej. A jakbyś jeszcze trochę dna odsłonił, to gujanki też by tu pasowały Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No wlasnie na chwile obecna dna jest odsloniete znacznie wiecej, syf sie zbieral miedzy kamiorami. Gujanki czyli
Guianacara stergiosi?? Zalezalo by mi na rybciach ktore przebywaja jak najmniej przy dnie.
A co do akar to jak z nimi w koncu jest stadne czy nie, bo info jakie znajduje w necie nie pokrywaja sie heheh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(27-05-2013, 11:16 AM)jancool napisał(a): No wlasnie na chwile obecna dna jes odsloniete znacznie wiecej, syf sie zbieral miedzy kamiorami. Gujanki czyli
Guianacara stergiosi??

Stergiosi czy geayi (bo te głównie póki co, są dostępne w PL).
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Co do tych e-lek (trochę z innych stref). Masz elki z tych nocnych-znaczy bojaźliwych w dzień....i trochę o innych preferencjach, inne strefy zamieszkują...
L260 delikatniejsze, więcej robako-żerne, typowo nocne i ciepłolubne / 26-30`C
L134 odważniejsze, temp.22-26`C, (lubią na okres zimy 22-23`C) / wszystkożerne, ale uwielbiają skórkę cukinii /młoda, z warzywnego a nie marketu
Co do tych elek to kojarzy mi sie taka stronka:
http://www.planetcatfish.com/shanesworld...cle_id=270
pomocna na starcie
Co do pielegnic ze zbrojnikami, to można takie nie agresywne. Gujanek nie miałem, ale wyglądają jak takie b.ciekawskie niż agresywne.
ps. jak chcesz ogladac zbrojniki w akcji to kup chaetostomy (pogonią nawet wieksze od siebie pielegnice) lub dwa dorosłe samce asncistrusów
ps2.dobrze że nie masz już Tetry cesarskiej-miałem-zjadały młode zbrojniki a same się mnożyły bez przerwy w gąszczu roslin
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
novi
u mnie bardziej widoczne sa Arabeski (260), compty (134) widuje znacznie zadziej. Moze zmieni sie to jak ryby podrosna. Co do temperatury to rozne zrodla podaja rozne zakresy spotkalem sie nawet z takim 24-30st. Chlodniejsza w zimie tzn w porze deszczowej co sklania ryby do tarla, ale sezonowe obnizanie temperatury nie jest niezbedne zeby utrzymac je w dobrej kondycji. Potrzyby zywieniowe oba gatunki maja bardzo bardzo zblizone jesli nie identyczne. Wybor tych gatunkow do jednego akwarium nie byl przypadkowy odrobilem lekcje ( wiedze czerpie z pleco.com.pl ) Wink Co do tetr to piekne rybska ale nie pasowaly mi do tego akwarium, a male gdzies sie jeszcze paletaja po akwarium. Aranz w zbiorniku typowo zbrojnikowy i dlatego zwracam sie do Was o pomoc w wyborze jakiegos gatunku pielegnicy, tak aby czula sie w tym szkle dobrze.

pozdrawiam Piotrek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości