Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Pielegnice do eLek - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Pielegnice do eLek (/thread-2906.html)

Strony: 1 2 3 4


Pielegnice do eLek - jancool - 25-05-2013

Witam

Akwarystyka zajmuje sie z malymi przerwami ok. 10 lat. Przez ten czas moje 100x50x50 przewinelo sie przez Azje, Malawi, Tanganike, CA, SA i zapewne jeszcze cos ale nie pamietam. Na chwile obecna swoje akwarystyczne upodobania ulokowalem w zbrojnikach (nie krzyczcie heheh) szklanke zamieszkuja 5xL260 i 5x134 ryby piekne ba przepiekne no ale... (zawsze jest jakies ale) jakos pusto jest.
I tutaj uprzejmie prosze Was o pomoc w wybraniu do w/w baniaka obsady pielegnic
parapetry to :
ph: 7,5
kh: 7
gh: 10
[Obrazek: 33a6qee.jpg]
Myslalem o P.leopoldi lub Cleithracara maronii + jakas drobnica na zdjeciu widac Nematobrycon palmeri lecz juz ich nie ma w tym szkle. Co mogli byscie polecic to tego akwarium, bo przeszukuje internet w poszukiwaniu inspiracji ale najlepsza jest burza mózgow

P.S. przepraszam za brak polskich zankow ale laptop z ktorego korzystam pochodzi z wysp i krolowa nie przewidziala polskiej czcionki niestety

Pozdrawiam Piotrek


RE: Pielegnice do eLek - Killifish - 25-05-2013

Witaj,
raj ceramiczny, nie ma co Wink
Łatwo to można sprawdzić, ale możesz napisać coś więcej o zbrojnikach które masz: dieta, skąd pochodzą w naturze i jaką masz temperature.


RE: Pielegnice do eLek - piotrK - 25-05-2013

Ja się w ogóle zastanawiam, czy obecność pielęgnic przy zbrojnikach to jest dobry pomysł. O ile L134 to są chyba bardziej "otwarte" ryby, to L260 już nie. Nie chcę zbijać cię z tropu jeszcze zanim dostałeś konkretną odpowiedź, ale ja postawiłbym oddzielne akwarium dla pielęgnic Big Grin


RE: Pielegnice do eLek - Ruki - 25-05-2013

Wystrój jak dla Teleocichli. Smile


RE: Pielegnice do eLek - jancool - 27-05-2013

Witam
Rybska wszystkozerne z preferowanym mieskiem w diecie ale i o zieleninie nie mozna zapominac dla zbilansowania. Zamieszkuja Rio Tapajos, Pará. Temperatura w zborniku 26 st. ale moze byc przy zbrojnikach ktore mam kolo 28 nawet.
piotrK bylo bym zajebiscie ale niestety nie mam miejsca na nowy baniak :/ lecz mysle ze nie beda sobie wchodzily w droge, eLki prowadza zdecydowanie nocny tryb zycia nawet pasze podaje po zgaszeniu swiatla.
Ja osobiscie myslalem o paru szt. leopoldkow albo akarach z maroni. Ale czekam na wasze opinie i propozycje.

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie tematem.


RE: Pielegnice do eLek - qbsztyk - 27-05-2013

Akarki, pasowałyby tu według mnie lepiej. A jakbyś jeszcze trochę dna odsłonił, to gujanki też by tu pasowały Wink


RE: Pielegnice do eLek - jancool - 27-05-2013

No wlasnie na chwile obecna dna jest odsloniete znacznie wiecej, syf sie zbieral miedzy kamiorami. Gujanki czyli
Guianacara stergiosi?? Zalezalo by mi na rybciach ktore przebywaja jak najmniej przy dnie.
A co do akar to jak z nimi w koncu jest stadne czy nie, bo info jakie znajduje w necie nie pokrywaja sie heheh


RE: Pielegnice do eLek - qbsztyk - 27-05-2013

(27-05-2013, 11:16 AM)jancool napisał(a): No wlasnie na chwile obecna dna jes odsloniete znacznie wiecej, syf sie zbieral miedzy kamiorami. Gujanki czyli
Guianacara stergiosi??

Stergiosi czy geayi (bo te głównie póki co, są dostępne w PL).


RE: Pielegnice do eLek - novi - 27-05-2013

Co do tych e-lek (trochę z innych stref). Masz elki z tych nocnych-znaczy bojaźliwych w dzień....i trochę o innych preferencjach, inne strefy zamieszkują...
L260 delikatniejsze, więcej robako-żerne, typowo nocne i ciepłolubne / 26-30`C
L134 odważniejsze, temp.22-26`C, (lubią na okres zimy 22-23`C) / wszystkożerne, ale uwielbiają skórkę cukinii /młoda, z warzywnego a nie marketu
Co do tych elek to kojarzy mi sie taka stronka:
http://www.planetcatfish.com/shanesworld/shanesworld.php?article_id=270
pomocna na starcie
Co do pielegnic ze zbrojnikami, to można takie nie agresywne. Gujanek nie miałem, ale wyglądają jak takie b.ciekawskie niż agresywne.
ps. jak chcesz ogladac zbrojniki w akcji to kup chaetostomy (pogonią nawet wieksze od siebie pielegnice) lub dwa dorosłe samce asncistrusów
ps2.dobrze że nie masz już Tetry cesarskiej-miałem-zjadały młode zbrojniki a same się mnożyły bez przerwy w gąszczu roslin


RE: Pielegnice do eLek - jancool - 27-05-2013

novi
u mnie bardziej widoczne sa Arabeski (260), compty (134) widuje znacznie zadziej. Moze zmieni sie to jak ryby podrosna. Co do temperatury to rozne zrodla podaja rozne zakresy spotkalem sie nawet z takim 24-30st. Chlodniejsza w zimie tzn w porze deszczowej co sklania ryby do tarla, ale sezonowe obnizanie temperatury nie jest niezbedne zeby utrzymac je w dobrej kondycji. Potrzyby zywieniowe oba gatunki maja bardzo bardzo zblizone jesli nie identyczne. Wybor tych gatunkow do jednego akwarium nie byl przypadkowy odrobilem lekcje ( wiedze czerpie z pleco.com.pl ) Wink Co do tetr to piekne rybska ale nie pasowaly mi do tego akwarium, a male gdzies sie jeszcze paletaja po akwarium. Aranz w zbiorniku typowo zbrojnikowy i dlatego zwracam sie do Was o pomoc w wyborze jakiegos gatunku pielegnicy, tak aby czula sie w tym szkle dobrze.

pozdrawiam Piotrek