• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: kotnik dla narybku kanibali

#1
Cześć.Potrzebuje waszej pomocy.Moje zeberki z wielką checią wcinają narybek(nawet przez otwory w kotniku).Szukam kotnika(może być domowej roboty tzn. do zrobienia w domu)odpowiedni dla takiego narybku i uniemożliwiającego wsysanie przez rodziców małychExclamation
P.S. wgrę nie wchodzi osobne akwarium(brak miejsca i pieniędzy)Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kotnik siatkowy ?
Ma na tyle małe oczka że nic nie powinno zostać wyjedzone a koszt to 5zł (takie ceny są u mnie)..
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Kotnik z podwojnymi sciankami, albo kotnik w kotniku, tylko musialbys poszukac dwoch o roznych wymiarach, aby jeden zmiescil sie w drugim z niewielkim zapasem pomiedzy sciankami.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(01-05-2013, 13:51 PM)ichtiolog14 napisał(a): Cześć.Potrzebuje waszej pomocy.Moje zeberki z wielką checią wcinają narybek(nawet przez otwory w kotniku).Szukam kotnika(może być domowej roboty tzn. do zrobienia w domu)odpowiedni dla takiego narybku i uniemożliwiającego wsysanie przez rodziców małychExclamation
P.S. wgrę nie wchodzi osobne akwarium(brak miejsca i pieniędzy)Bezradny

A ja powiem tak. Dla mnie zebry to wzorowi rodzice, nie jedne pielęgnice mogły by się od nich uczyć. Moje podstawowe pytanie czy trzymasz tą parkę samą i w jakim zbiorniku. Może zdało by połączenie jej z inną parą wtedy by się zajęły opieką a agresję skierowały by na drugą paręSmile
Ps. wcześniej czy później dorobisz się gromady ryb i w tedy nie będziesz wiedział co z nimi zrobićWink Taka rzeczywistośćSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jeżeli chcesz odchować samemu no to na kotnik naciągnij gęstą firankę, rajstopę czy coś - to musi być gęste, ale jednocześnie umożliwiające przepływ wody Smile Najlepsza firanka taka gęsta Wink Masz akwarium to kombinuj Big Grin Rozejrzyj się, wokół Ciebie jest tyle przydatnych narzędzi i materiałów Wink

Jaki masz ten baniak?
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
nieduże(z pewnych względów nie ujawnię litrażu,ale czekam na ponad 100l)
Ja myślałem nad kotnikiem z szerokiej butelki z dziurkami po igle,unosił by się na powierzchni wody,narybek jest na te dziurki za duży.Poza tym mógłbym umieścić tam mech lub gałezatkę ja kryjówkę.
P.S. będę młode karmił mikowitem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W takim akwarium - podejrzewam że masz poniżej 60l - samiec zagania samicę lub na odwrót i taki będzie finał, że nawet zjeść będzie się bała wyjść.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Odpowiedź jest prosta: IW Nawet dobrana para w takich warunkach zje młode. Za mało miejsca, za gęsto, za mała szansa na przeżycie, za mało pokarmu, trzeba zjeść młode.
Często niedoceniane albo nieznane w akwarystyce IW albo szerzej IWiP, odpowiedzialne za degradację ikry, padanie młodych, zjadanie młodych, zły rozwój narybku ale także padanie dorosłych ryby tego samego gatunku czy rodziny, także odmiennych gatunków wpuszczonych do zbiorników z istniejącą obsadą, także dodanie wody, sprzętu z innych zbiorników. Teoria o nieistnieniu pojęcia mieszania biologii upada tak szybko jak szybko powstała. Mikrofotografie skaningowe ikry i larw danio pokazuja jak to działa. Rewolucja w akwarystyce się szykuje.
Pierwsze badania są zdumiewające, kolejną rybą będą zebry, ze względu na łatwość rozmnażania i opiekę nad młodymi.
Ichtiologu, odpuść tym razem. I tak nie masz miejsca na młode. Postaw poprawny nowy zbiornik i zrób to tak należy.

Oczywiście mowa o inhibitorach wzrostu IW oraz populacji IP, często określanych razem IWiP.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
przepraszam,mój błąd.Zeberki nie zjadły narybku ino go wyssały z kotnika i przeniosły go do gniazda.A teraz ma już ze 1,5cm.A już w nie zwątpiłem.
MÓJ BŁĄD.PRZEPRASZAM.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(01-05-2013, 22:51 PM)Kris1984L napisał(a):
(01-05-2013, 13:51 PM)ichtiolog14 napisał(a): Cześć.Potrzebuje waszej pomocy.Moje zeberki z wielką checią wcinają narybek(nawet przez otwory w kotniku).Szukam kotnika(może być domowej roboty tzn. do zrobienia w domu)odpowiedni dla takiego narybku i uniemożliwiającego wsysanie przez rodziców małychExclamation
P.S. wgrę nie wchodzi osobne akwarium(brak miejsca i pieniędzy)Bezradny

A ja powiem tak. Dla mnie zebry to wzorowi rodzice, nie jedne pielęgnice mogły by się od nich uczyć. Moje podstawowe pytanie czy trzymasz tą parkę samą i w jakim zbiorniku. Może zdało by połączenie jej z inną parą wtedy by się zajęły opieką a agresję skierowały by na drugą paręSmile
Ps. wcześniej czy później dorobisz się gromady ryb i w tedy nie będziesz wiedział co z nimi zrobićWink Taka rzeczywistośćSmile

No i tak jak mówiłem wzorowi rodziceSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości