• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ciekawe zachowania :)

#1
Hej tak obserwuję i obserwuję zachowania tych moich M. ramirezi i doszłam do takich wniosków. Agresja u tej ryby jest chyba większa między płciami (chodzi o niedobrane w pary samice i samce). U mnie np mała samiczka z jednym z małych samców (tym bardziej agresywnym) non stop się ścinają i to jak spektakularnie jedno i drugie przybiera piękne barwy stroszy się i jak takie koguciki się dziobią. Między małymi samcami również widzę jakieś tam potyczki ale to jest raczej pokaz sił w postaci stroszenia się przybierania barw i pływanie wokół siebie bez "dziobania" i jak któryś uznaje że jest słabszy to odpływa. Najlepszy widok jest gdy mała samiczka "awanturuje" się z małym samcem i jak przegrywa to wtedy mój duży stary samiec wkracza do boju i ratuje ukochaną z opresji Big Grin. Zauważyłam też że jednak dobieranie w parę na siłę nie jest do końca dobre w poprzedniej parce po każdej straconej ikrze para się kłóciła i samiec całą swoją złość i frustracje wyładowywał na samicy która musiała się chować, natomiast ta para miała już ikrę 3 razy oczywiście po 2 dniach spałaszowaną ze smakiem i zero jakiś kłótni czy nieporozumień.Chociaż może tak jest bo całą swoją złość wyładowują na 2 pozostałych samczykach Big Grin. Ogólnie potyczki są bez szkód wszystkie rybki w czasie jedzenie sobie odpuszczają i nie ma problemów żeby któraś była nienajedzona Smile.
A Wy macie jakieś ciekawe obserwacje odnośnie swoich "większych" i "mniejszych" ryb ??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
To jest powód, dla którego warto trzymać mniejsze pielęgnice w większych akwariach, i w większych grupach, wówczas w pełni korzystamy z tego "daru natury", jakim jest inteligencja u Cichlidae. Myślę, że jeszcze wiele ciekawych obserwacji przed Tobą Smile

Ja pisałem o podobnych relacjach w grupie Cryptoheros cutteri w tym temacie - tasiemcu:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=777
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(26-03-2013, 21:17 PM)piotrK napisał(a): To jest powód, dla którego warto trzymać mniejsze pielęgnice w większych akwariach, i w większych grupach, wówczas w pełni korzystamy z tego "daru natury", jakim jest inteligencja u Cichlidae. Myślę, że jeszcze wiele ciekawych obserwacji przed Tobą Smile

Ja pisałem o podobnych relacjach w grupie Cryptoheros cutteri w tym temacie - tasiemcu:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=777

Zgadzam się całkowicie bardzo bym chciał posiadać zbiornik powiedzmy 300x100x60 i w nim kilkanaście szt jednego gatunku pielęgniczki.
Niestety ja na razie oglądam puste szkiełko, no w zasadzie nie puste ale bez ryb...
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości