• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 720 L jaka aranżacja

#1
Zakładam akwa 200x60x60 dla parachromis dovii, motaguensis, managuensis cytryn i pawiookich podajcie mi jakieś fajne linki z dobrymi aranżacjami, będę wdzięcznySmile
540L Ameryka
300L Ameryka


Pozdrawiam Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ale wiesz, że ten baniak jest za mały na te 4 gatunki na raz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Akwarium naprawdę duże, ale ryby nie należą do filigranowych i trzymanie ich wszystkich naraz to spora przesada według mnie. Popieram zdanie Play-a Smile
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Akwarium duże, ok, ale bez przesady, dna masz tam( przejdę na TY Smile ) tylko 200/60cm, a więc z bidą(!) na 1 parę Dovii( tak to widzę), choć aktualnie odchodzi się od trzymania tych "bydlaków" w akwarium - wystarczy zerknąć na wyrośnięte pary; z Amphilophus citrinellus mogło by działać również na podobnej zasadzie( 1 para dobrana z grupy około 6 sztuk), ale tu możliwe że dało by się dodać( ?) jakieś zadziorne, mniejsze ryby typu Cryptoheros nigrofasciatus( 2 pary, może, nic pewnego - zależy od umiejętnej aranżacji dna), a "pawiookie" radzę albo totalnie wykluczyć(mieszanie biotopów się na dłuższą metę nie sprawdza), albo zadedykować im ten baniak.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Mam prawie taki sam - ciut dłuższy i mniej głębszy, ale litraż podobny.
Widziałem takie akwa z dużymi pielęgnicami i ...tak jak karpie w wannie.
Lepiej wg mnie to mniejsze rybki i wtedy widzimy prawdziwe zachowania, a nie te jak w wannie
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Panowie chyba nie zrozumieliście mojego pytaniaSad ja nie pytam Was o słuszność obsady w tym akwa a o jego aranżacje i oczekuje pomocy w tym temacie. Nie chcę nikogo obrażać ale na forum tym czy innych jest wiele osób które trzymają jeszcze większe pielęgnice w mniejszych baniakach i tego nie neguję jest to sprawa indywidualna, nie mówiąc już o osobach które trzymają pielęgnice amerykańskie z pyszczkami w małych litrażach. Jest to sprawa indywidualna ja w to się nie mieszam rozumiem Wasze sugestie i wasze obawy. Natomiast wątek został założony pod innym tematem i bardzo bym prosił żebyście się wypowiadali na temat tego tematu.
540L Ameryka
300L Ameryka


Pozdrawiam Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tu nie chodzi o obrazanie kogokolwiek, tylko o dobre traktowanie zwierzat. Poza tym do takiego miksa ciezko cokolwiek doradzic, bo ryby maja rozne wymagania i temperamenty. W ostatecznosci jesli uda Ci sie jakos aranz zrobic, to podejrzewam, ze zostanie on zdemolowany przy pierwszej powazniejszej sprzeczce kumpli z baniaka.
Zastanow sie, bo chyba nie chcesz meczyc zwierzat tylko po to, aby polechtac swoje ego i chwalic sie przed znajomymi, ze miales w akwarium rybki polmetrowe....
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Zadając takie pytanie i opisując swoją mocno kontrowersyjną obsadę musisz być przygotowany, że wystąpią wątki poboczne. Wink Bo dobro ryb w chwili obecnej jest ważniejsze, a nie aranżacja.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Panowie nigdy nie hodowałem ryb po to żeby jak to nazwałeś podnieść swoje ,,ego" wierzcie lub nie ale nie dzieje im się krzywda gdyby taka się działa to pierwsze co bym zrobił to bym je oddał w ręce osoby z większym zbiornikiem , zgadzam się się ruki obsada dość mocno kontrowersyjna ale nie ja jedyny i pewnie nie ostatni trzymam duże pielęgnice w nie małym zbiorniku jakim jest 720 Litrowe akwa i pewnie nie ostatni a tak jak już wcześniej wspominałem niejednokrotnie widziałem różne miksy u osób które uważały się za wybitnych ,,hodowców".
Ale wracając do tematu chodzi mi przykładowe aranżacje typowe dla pielęgnic o których pisałem , jesteście takie mi pokazać czy raczej nie?
540L Ameryka
300L Ameryka


Pozdrawiam Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(24-03-2013, 01:03 AM)maziarek86 napisał(a): ie ja jedyny i pewnie nie ostatni trzymam duże pielęgnice w nie małym zbiorniku jakim jest 720 Litrowe akwa i pewnie nie ostatni a tak jak już wcześniej wspominałem niejednokrotnie widziałem różne miksy u osób które uważały się za wybitnych ,,hodowców".

Co to ma do rzeczy? Myślisz, że poklepiemy cię po plecach za męczenie ryb, bo inni też tak robią? Nie na tym polega akwarystyka...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości