• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Karmienie Zeberek

#1
Witam.
Wczoraj zakupiłem w sklepie zoologicznym mrożone serca wołowe. Jak często moge podawać się je moim ulubionym rybom Archocentrus nigrofasciatus ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Możesz wywalić je do kosza. To nie jest pokarm dla ryb, chyba, ze chcesz je zabić tucząc. Tematy na forum o sercach są.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Najlepiej nie podawaj w ogóle. Piszę całkiem poważnie; nie ma potrzeby/jest nie wskazane karmienie ryb mięsem zwierząt ciepłokrwistych, przeciwnie do wszechobecnego lobby popierającego taki pożywienie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No to dobrze , że tylko jeden raz im to podałem , chciałem coś dodać do diety . No a zeberki np. mrożoną artemie czy jakieś inne robale mogą ? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Artemia, wodzień, dafnia, komar, mysis, drobny kryll (ten ostatni rzadziej)... wszystko co się do pyska zmieści i czym nie utuczysz ich jak świnie. Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To czyli dobrze je karmiłem poza tymi serduchami . Wink Dzięki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(12-03-2013, 18:20 PM)piotrK napisał(a): ... wszystko co się do pyska zmieści i czym nie utuczysz ich jak świnie. Wink

Za wyjatkiem ochotki, oczywiscie Wink Powody na pewno znajdziesz na forum w stosownym dziale. I uwazaj, co Ci sprzedawca wciska.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie ma za co. Oczywiście możesz urozmaicać dietę dobrej jakości pokarmami sztucznymi - nic nie stoi na przeszkodzie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(12-03-2013, 18:25 PM)Martinezio napisał(a):
(12-03-2013, 18:20 PM)piotrK napisał(a): ... wszystko co się do pyska zmieści i czym nie utuczysz ich jak świnie. Wink

Za wyjatkiem ochotki, oczywiscie Wink Powody na pewno znajdziesz na forum w stosownym dziale. I uwazaj, co Ci sprzedawca wciska.


Ochotki nigdy . Big Grin Kiedyś mój kumpel mi coś o niej opowiadał Wink



(12-03-2013, 18:25 PM)piotrK napisał(a): Nie ma za co. Oczywiście możesz urozmaicać dietę dobrej jakości pokarmami sztucznymi - nic nie stoi na przeszkodzie.

Jest za co , bo mógłbym rybskom niezła krzywdę zrobić Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(12-03-2013, 18:25 PM)Martinezio napisał(a):
(12-03-2013, 18:20 PM)piotrK napisał(a): ... wszystko co się do pyska zmieści i czym nie utuczysz ich jak świnie. Wink

Za wyjatkiem ochotki, oczywiscie Wink Powody na pewno znajdziesz na forum w stosownym dziale. I uwazaj, co Ci sprzedawca wciska.

Ja ochotkę uważam, za bardzo dobry pokarm. Oczywiście trzeba stosować z umiarem i nie wszystkie ryby można karmić.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości