• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Liście olchy czarnej

#1
Czy moge włożyc do akwarium liście olchy czarnej czy nie są toksyczne ? Chodzi tylko o walory esteyczne poniewaz liscie dębu wyglądają mało nauralnie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Możesz. Wink Ale najlepsze bukowe.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie są, tylko trwałość kiepska. Bukowych nie masz?
I mówię o liściach zbieranych normalnie, w normalnym miejscu a nie przy A1 Wink
"neuralnie" = naturalnie, czy neutralnie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wybaczcie chodziło mi o naturalnie* .. Właśnie o to chodzi ze nigdzie w okolicy nie rośnie żaden buk . No a przy A1 to raczej niemieszkam spokojne tereny u mnie pola łąki lasy Wink

Dzięki za odpowiedzi Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Jak sobie radzicie z liśćmi i szyszkami wiosną i latem robicie zimą zapasy na cały sezon?
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(03-03-2013, 22:46 PM)Janusz1966 napisał(a): Jak sobie radzicie z liśćmi i szyszkami wiosną i latem robicie zimą zapasy na cały sezon?
Ja zbieram tyle liści, że mi starcza na sezon, dwa do przodu jeszcze. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Janusz, zapasy, całe worki na strychu są Smile A tak to przy każdej okazji się dobiera. Ja sobie swoje drzewka zasadziłem, taki rarytas mam, by na starość nie latać Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Grabowe liście są kwaśniejsze i chyba też garbników więcej-zauważcie, że pod grabami trawa nawet nie rośnie ( co wykorzystuję mając go jako żywopłot). Ale ładniej w akwa bukowe-potem dębowe wyglądają.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie są kwaśniejsze i nie mają więcej garbników, drewno tak, ale nie liście. Rośnie trawa pod grabami. Pod żywopłotem bukszpanowym też nie rośnie... bo jest cień i mają dużo kłączy Wink Ot i cała historia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Trawa może nie rosnąć z zupełnie innej przyczyny... Grab to drzewo spokrewnione z brzozą, wyciąga więcej wody i składników odżywczych z przyległego terenu i zwyczajnie dla trawy już nie starcza. Zastosowanie w ogrodnictwie jako żywopłot ma dlatego, gdyż tworzy rozłogi korzeniowe... Pomijając oczywiście jego dekoracyjność Wink

Najwięcej garbników zawsze mi się wydawało, że ma dąb, oczywiście spośród naszych, rodzimych drzew... Aczkolwiek wiadomo, że głowy sobie za to uciąć nie dam Tongue

Ot, Killi mnie ubiegł... Wink
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości