• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielegnice 200l

#1
Witam Smile
Posiadam akwarium o wymiarach dna 80x57 cm i wysokości 44 cm czyli ok. 200l i tu rodzi się moje pytanie: jakie pielęgnice mogłyby żyć w takim akwarium? Na razie nie planuje startu tego akwarium ale jestem bardzo ciekawy co w nim mogłoby mieszkać. Podejrzewam ze pewnie tylko jeden gatunek pielęgnic mógłby zyc w takie akwarium ale czy jest szansa trzymać w takim akwa więcej niż jedna parę pielegnic(tego samego gatunku)? Jakie ryby mogą ewentualnie mieszkać z pielęgnicami? O ile się nie mylę zbrojniki i mieczyki, czy jest coś jeszcze? Parametry wody nie maja dla mnie znaczenia.
Chciałbym poznać wszystkie pielęgnice które nie są za duże do takiego akwarium.

Pozdrawiam Dawid

PS
Nie jestem pewien czy dobry dział. Z tego co mi się wydaje(pewnie tylko wydaje) to większość pielęgnic pochodzi z Ameryki Centralnej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Czy muszą to być większe pielęgnice? Myślałeś o barwniakach (które czasem wcale nie są takie małe), albo o większych pielęgniczkach z Ameryki Środkowej?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(01-03-2013, 16:49 PM)piotrK napisał(a): Czy muszą to być większe pielęgnice? Myślałeś o barwniakach (które czasem wcale nie są takie małe), albo o większych pielęgniczkach z Ameryki Środkowej?

Chyba Południowej Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tfu, no, oczywiście miało być "Południowej". Zmyliło mnie miejsce, gdzie powstał wątek Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ogólnie to jeśli będę zakładał to akwarium to chciałbym ryby tak min. 10cm dl. Właściwie to barwniki sie łapią ale chodzi mi głownie o rybki amerykańskie.
A jeśli chodzi o pielegniczki to raczej nie, planuje miec kakadu w obecnym 200l i ramirezy lub zółte w 53l wiec kolejne akwarium pielegniczki+lawica raczej odpada.
Podobają mi się ryby typu p.miodowe czy meeki i chetnie wyslucham jakie inne podobne(glownie wielkoscia) pielęgnice mogłyby mieszkać w takim akwarium i w jakiej konfiguracji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nikt nie ma żadnych propozycji, szkoda.
A czy w takim akwarium mogla by być taka obsada:
Thorichthys maculipinnis para
Zwinniki ogonopręgie 10sztuk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A może p. niebieskołuska i jakieś rozpraszacze. Kupił byś kilka młodych sztuk i poczekał aż dobieżę się z tego para, to przy tych rybach podstawa inaczej samiec w końcu zabił by samiceSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Tez bardzo ciekawa propozycja. A co rozumiesz pod pojęciem rozpraszacze? Jakie ryby?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(17-03-2013, 14:49 PM)Daiw napisał(a): Tez bardzo ciekawa propozycja. A co rozumiesz pod pojęciem rozpraszacze? Jakie ryby?
no jakaś drobnica byle nie za mała, a trzymał bym je ze stadkiem (Zwinnik Ogonopręgi Hyphessobrycon Anisitsi) lub Danio malabarski.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(17-03-2013, 14:10 PM)Kris1984L napisał(a): A może p. niebieskołuska i jakieś rozpraszacze. Kupił byś kilka młodych sztuk i poczekał aż dobieżę się z tego para, to przy tych rybach podstawa inaczej samiec w końcu zabił by samiceSmile

Do 80cm to za duże rybska.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości