• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnica sajica - jak duży zbiornik?

#1
WitamSmile
Jakiś czas temu rozmnożyły mi się kochane sajici. Mają teraz 2-3 cm i chciałbym je zostawić w swoim zbiorniku. Ma on 112 litrów. Ile te pielęgnice wymagają litrów? Wiem, że 12 sztuk na ten baniak to pewnie za dużo, ale ile bym mógł zostawić?
pozdrawiam i załączam film z mojego akwarium

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
112 litrów hmm szału nie ma, podejrzewam, że ma 80cm dł także puki co możesz trzymać wszystkie bo są filigranowe. Ale w miarę wzrostu zmniejszać ich ilość aż do momentu kiedy powinieneś pozostawać tylko jedną parę.

ps. bardzo ładne sztuki Smile
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Cześć, obawiam sie że Holson ma rację. 112L nadaje się na 1 parę dobranych sajic.
Pozdrawiam Rysiek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kolego a skąd jesteś bo poszukuje samiczki tej pielęgnicy Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Od kilku lat nie widziałem tej ryby w sklepach. Dziwne.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Są, są trafiają się, widziałem niedawno w dwóch sklepach, (Katowice, Kępno) ale jakoś rzadziej niż kiedyś to fakt. W przypadku sajica zauważyłem ogólny niedobór samic Big Grin Z kim bym nie rozmawiał każdy szuka samicy tak jak ragna84. I faktem jest, że w obu przypadkach ze stycznia gdy widziałem te ryby w sklepach były same samce lub 80-90% samców.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(28-02-2013, 17:44 PM)HOLSON napisał(a): Są, są trafiają się, widziałem niedawno w dwóch sklepach, (Katowice, Kępno) ale jakoś rzadziej niż kiedyś to fakt. W przypadku sajica zauważyłem ogólny niedobór samic Big Grin Z kim bym nie rozmawiał każdy szuka samicy tak jak ragna84. I faktem jest, że w obu przypadkach ze stycznia gdy widziałem te ryby w sklepach były same samce lub 80-90% samców.

Być może temperatura w jakiej są rozmnażane ma znaczenie...
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(24-02-2013, 01:59 AM)HOLSON napisał(a): 112 litrów hmm szału nie ma, podejrzewam, że ma 80cm dł także puki co możesz trzymać wszystkie bo są filigranowe. Ale w miarę wzrostu zmniejszać ich ilość aż do momentu kiedy powinieneś pozostawać tylko jedną parę.

ps. bardzo ładne sztuki Smile

Chyba raczej 2-3 samiczki i 1 samiec. Ostatnio samczyk tak mi gonił samiczkę, że ją pokaleczył i musiałem ją odłowić do innego akwarium. Widocznie taką miał na nią ochotę, ale ona niekoniecznie na niego. Z tym samcem, to nie pierwszy przypadek, że mi tą samiczkę tak namiętnie gonił, ale nigdy nie została pokaleczona np. podbrzusze. Sad
Samiczka teraz pływa sobie z innymi spokojnymi rybkami, a samczyk tylko z młodymi.
Karmię je 3 razy dziennie małymi porcjami, tak aby zjadły w ciągu 20-30 sekund.
Stosuję pokarmy suche: Hikari Micro Wafer; Tropical Spirulina; Jbl Krill. Raz w tygodniu żywy solowiec.
Filtr wewnętrzny - wkłady: bardzo gęsta gąbka i purigen 100ml.
Co tydzień podmieniam 30-40 litrów.
Lubię podziwiać moje sajiczki - robię to godzinami, bo co mam robić innego. Tylko to mnie cieszy.Rolleyes One są takie mądre i dobre, nie to co ludzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W Inowrocławiu też są ale sprzedawcy trzymają max 10-15 sztuk bo nikt nie chce kupować tych rybek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości