• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pokarmy dla narybku

#1
Witam. Brakuje mi na forum informacji na temat karmienia narybku. Artemia to podstawa, ale nie dla wszystkich ryb się nadaje od początku.
Założyłem ostatnio hodowlę pierwotniaków wg. przepisu z akwarystycznej książki kucharskiej - kranówka, ichtiovit, woda mętna, dodajemy trochę wody z akwarium znad podłoża, kawałek roślinki typu mech, pistia i czekamy 2-3 dni aż woda się trochę wyklaruje. Po tych 3 dniach ja nie mam pojęcia czy hodowla się udała. Mam narybek prętnika. Wlewam mu to od momentu kiedy zaczął pływać. Dziś 3 dzień. Strat w narybku nie widzę, ale nurtuje mnie cały czas czy jest on najedzony Smile Pierwotniaki da się dojrzeć jakoś gołym okiem? Tongue
Czytałem że stosujecie mrożoną czerwoną wrotkę, cyklopa dla narybku - w jakim momencie? Kiedy narybek zaczyna pobierać mrożonki?
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Narybek, narybkowi nie jest równy... Prętnik to bardzo mały narybek. Pierwotniaki widać gołym okiem. Za 5 dni już najmniejsza artemia w ruch Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
nicienie mikro sa dobre dla narybku
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dobre, podobnie jak bananowce, ba, te nawet lepsze, a mało popularne nad Wisłą, Odrą i Bugiem Wink

Co do prętników, chociaż dział o pielęgnicach i tego się trzymajmy!, to orzęski, wrotki, wszelkie widłonogi ale trzeba założyć monokulturowe hodowle, mieć porcje zarodowe <mowa o odchowaniu młodych w setkach>
Druga sprawa to karmienie hodowli, czasy gdy się zakładało to na słomie, roślince, odeszły w niebyt, bynajmniej dla mnie.

Wszystko rozbija się o skalę narybku. Dla wielu nicienie mikro będą ok, czy artemia mała, dla innych dopiero po 8 -15 dniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(16-01-2013, 18:28 PM)Killifish napisał(a): Dobre, podobnie jak bananowce, ba, te nawet lepsze, a mało popularne nad Wisłą, Odrą i Bugiem Wink
A Niemcy i Ukraina ?? Z tego co wiem tam nie jest tak źle jak u Nas
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A u Nas jest źle? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Podejrzewam że są pielęgniczki z narybkiem wielkości prętnikowego. Jak raz tak wychodzi że oprócz pielęgnic lubię tzw. labirynty Smile Same miłe wspomnienia mam. No właśnie o to chodzi że te hodowle na siankach itp rzeczach ładnie w razie draki nie pachną. Nie potrzebuję tu odchowu w setkach. Parę sztuk jak się doprowadzi do dorosłości mi wystarczy. Nie sztuką oddać do sklepu na zmarnowanie. Narybek pływa, a ja prócz kilku nicieni 5mm nie widzę nic poza tym Smile Mam trochę zielonej, śmierdzącej wody... da się to do czegoś wykorzystać? Skład to kranówka, odchody małych platek i rozłożona kryptokoryna. Nie umiem dojrzeć pierwotniaków. Jaki zapach powinna mieć woda na płatkowym pokarmie w hodowli? Robiłem wg przepisu bez napowietrzania.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja ostatnio rozmnożyłem w 15l tarliskowym kardynałki chińskie. Ich narybek jest względnie mały, chyba niewiele większy (o ile w ogóle) od narybku bojownika syjamskiego. Jak je wykarmiłem?

Akwarium 15l, napowietrzacz, połowa wody z aka, połowa RO. Wrzuciłem trochę roślin z przycinki, troche pisti. Nad akwa zwykła lampka z żarówką energooszczędną 18W 2700K. W baniaku zostało trochę niezjedzonej karmy po karmieniu tarlaków. Po około tygodniu-dwóch w wodzie widać masę przeróżnych pierwotniaków. Do tego karmię jeszcze mikrovitem bardzo małymi szczyptami. Narybek ma już prawie miesiąc i na oko jest go tak dużo jak zaraz po wylęgu.W ten sam sposób udało mi się też uchować swego czasu troszkę narybku bojownika syjamskiego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Bojownik wspaniały Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dziś dojrzałem w butelce coś, co przypomina to co widziałem w necie. Takie punkciki, jakby osadzające się na ściankach. Ale musiało też być w poprzednich porcjach którymi karmiłem bo narybek bez strat i zaczyna być go widać z pozycji stojącego człowieka Smile Mega śmierdzące hodowle wywaliłem, a te co nie cuchną zostawiłem.
Jakby było źle to myślę że jutro powinny zacząć padać??? Huh
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości