• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla

#1
Ostatnio szukając z nudów stron o rybach napotkałem bardzo fajny gatunek ryb
( chyba do każdego gatunku trzeba dorosnąć Smile ) Crenicichla. Chyba u nas jest on mało popularny ale znowu zachorowałem i chce mieć te ryby u siebie. Mam akwa jak już wiecie 375l i wrzucił bym tam parę rybek. Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenie z tymi rybami ( tak wiem ze jedna osoba miała te ryby ale zrobiłem ogólny post do tego gatunku) to prosił bym o info jak się te ryby zachowują i jakie warunki potrzebują. Jak to jest już u mnie standard najpierw dużo czytam o rybach które chce mieć, a potem je kupuje Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ozim, wszystko zależy na który gatunek Creni zachorowałeś- jest ich ponad 300. Wink Jedne wymagają akwarium 100l, a dla innych 1000l będzie zbyt małe. Wink To samo się tyczy parametrów wody czy obsady towarzyszącej. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Przepraszam nie sprecyzowałem mojej wypowiedziSmile interesują mnie Crenicichla Semifasciata , Sveni, aff Vittata , Lucius, regani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A więc z tzw. grupy saxatillis. Ja miałem właśnie taką jak na 375 litrów to można wpuścić kilka sztuk bo żyją w grupach. Ogólnie średnio agresywne dla ryb kótrych nie mogą zjeść a lubia jeść inne ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
tylko najgorsze jest to gdzie mozna dostac te wymienione ryby, bo bardzo mało jest ich u nas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja swego czasu kupowałem właśnie w Warszawie. Zobacz w diskusie i w kakadu na wileńskiej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Vittata i regani do Grupy Saxatilis nie należą. Myślę ze do tej pojemności najlepsze byłyby właśnie te - przy czym musisz się liczyć z tym że po dobraniu pary reszta będzie na wylocie. Jakbyś miał RO, to mógłbyś spróbować z C. regani, i to rzecz jasna więcej niż jedną parę. Mało kto trzyma te ryby w ten sposób a mogłoby to być ciekawe.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
W discusie widziałem regani ale chyba tylko regani. powpoli zaczne zmienac wystój pod te ryby tylko musze sie pozbyc młodych festae a to moze jeszcze potrwac mo maja ok 2cm dopiero, jakis wolno rosną te maluchy, jedzena maja pod dostatkiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No to sprzedaj maluchy a potem zacznij kombinować. Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(14-10-2012, 12:43 PM)piotrK napisał(a): No to sprzedaj maluchy a potem zacznij kombinować. Smile

Wszystko powoli bez pospiechu Smile maluszki są jeszcze za małe na sprzedaż, a ja mam czas najpierw poczytam o tym gatunku w necie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości