• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady

#1
To ja będę pierwszySmile

-Akwarium 450L 180x50x50
-Filtr EHEIM 2260 wypełniony po brzegi keramzytem + płat gąbki
-Światło 2x36W
-Grzałka 150W
-Woda: 27*C, kranowit, a więc pH ok 7.5, GH 14
-Wystrój: niezatapialne korzenie od Rukiego (stąd kamulec) jakaś wielka żabienica, bodaj 70kg Kreisla na dnie
-Obsada: 7 Geophagus sp. aff. altifrons "Alenquer", były jeszcze bystrzyki, ale ziemiojady zaczęły na nie polować, więc musiałem je oddać.

W miarę aktualne zdjęcie (no, bystrzyków już ni ma):
[Obrazek: imgp1886.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przyjemny baniak, jak prezentuje się rozkład płci? wycierały się?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Baniaczek poezja. Te Twoje ziemki to prawdziwe piękności, albo to zasługa zdjęć Smile

Z tymi atakami na bystrzyki to ciekawa sprawa, pierwsza myśl - niemożliwe, ale już kilka razy o tym czytałem. Ostatnio o "Tapajosach", które najprawdopodobniej wcięły całe stado "bleherkow". Choć świadków nie ma Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(07-03-2011, 08:22 AM)RafaHell napisał(a): Przyjemny baniak, jak prezentuje się rozkład płci? wycierały się?
Mam pewne podejrzenia, ze układ płci to 4+3 lub 3+4, aczkolwiek pewności nie mam, bo rybom się jeszcze nie chceDodgy Jeszcze chyba muszą troszkę podrosnąć

(07-03-2011, 08:47 AM)Topielec napisał(a): Baniaczek poezja. Te Twoje ziemki to prawdziwe piękności, albo to zasługa zdjęć Smile

Z tymi atakami na bystrzyki to ciekawa sprawa, pierwsza myśl - niemożliwe, ale już kilka razy o tym czytałem. Ostatnio o "Tapajosach", które najprawdopodobniej wcięły całe stado "bleherkow". Choć świadków nie ma Smile
No ja też nie mogłem w to uwierzyć, chcielibyście zobaczyć moją minę jak zobaczyłem ogon wystający z pyska Dominanta... potem jeszcze jeden został zjedzony, a 3 wyskoczył. Sam sposób polowania był poniekąd niesamowity - ziemiojady, mułożercy i teoretycznie leniwe ryby, zachowywały się jak wataha wilków!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(07-03-2011, 11:32 AM)piotrK napisał(a): Mam pewne podejrzenia, ze układ płci to 4+3 lub 3+4, aczkolwiek pewności nie mam, bo rybom się jeszcze nie chceDodgy Jeszcze chyba muszą troszkę podrosnąć
Może też pasowałoby im trochę zakwasić wodę?

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Teoretycznie nie jest im to niezbędne... aczkolwiek teoria jest tylko teorią Smile Dam im jeszcze trochę czasu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wiesz, lejesz im cały czas kranovit to mają stabilne parametry. Symuluj dla nich porę deszczową i wlej trochę RO. ;-) Jakiś bodziec do działania wszystkim jest potrzebny. ;-)

P.S.
Jeden korzeń już zatopiłeś. ;-)
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No może coś wykombinuję w najbliższy weekend.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(07-03-2011, 08:47 AM)Topielec napisał(a): Baniaczek poezja. Te Twoje ziemki to prawdziwe piękności, albo to zasługa zdjęć Smile

Z tymi atakami na bystrzyki to ciekawa sprawa, pierwsza myśl - niemożliwe, ale już kilka razy o tym czytałem. Ostatnio o "Tapajosach", które najprawdopodobniej wcięły całe stado "bleherkow". Choć świadków nie ma Smile

To byly moje tapajosy i, jak najbardziej, potwierdzam. 60 Zwinnikow blehera zostalo najprawdopodobniej potraktowane jako dieta. "Najprawdopodobniej", bo obserwowalem tylko znikanie bleherow. Nigdy nie widzialem polowania. Spokojnie i majestatrycznie plywajace tapajosy byly zawsze przy mnie lagodne jak baranki... Cool

Co do zbiornika ze zdjecia: czy te ziemiojady wybarwiaja sie w podobnych odcieniach co tapajosy? Na zdjeciach wygladaja na dosc jasne. Sa jeszcze mlode? Co do zbiornika - bajka - z checia zobaczylbym jakies powiekszenie.
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Filmik nakręcony w listopadzie (nie, nie 1980 roku...Big Grin)


Pzdr.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości