Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady (/thread-18.html)

Strony: 1 2 3 4


[450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - piotrK - 07-03-2011

To ja będę pierwszySmile

-Akwarium 450L 180x50x50
-Filtr EHEIM 2260 wypełniony po brzegi keramzytem + płat gąbki
-Światło 2x36W
-Grzałka 150W
-Woda: 27*C, kranowit, a więc pH ok 7.5, GH 14
-Wystrój: niezatapialne korzenie od Rukiego (stąd kamulec) jakaś wielka żabienica, bodaj 70kg Kreisla na dnie
-Obsada: 7 Geophagus sp. aff. altifrons "Alenquer", były jeszcze bystrzyki, ale ziemiojady zaczęły na nie polować, więc musiałem je oddać.

W miarę aktualne zdjęcie (no, bystrzyków już ni ma):
[Obrazek: imgp1886.jpg]


RE: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - RafaHell - 07-03-2011

Przyjemny baniak, jak prezentuje się rozkład płci? wycierały się?


RE: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - Topielec - 07-03-2011

Baniaczek poezja. Te Twoje ziemki to prawdziwe piękności, albo to zasługa zdjęć Smile

Z tymi atakami na bystrzyki to ciekawa sprawa, pierwsza myśl - niemożliwe, ale już kilka razy o tym czytałem. Ostatnio o "Tapajosach", które najprawdopodobniej wcięły całe stado "bleherkow". Choć świadków nie ma Smile


RE: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - piotrK - 07-03-2011

(07-03-2011, 08:22 AM)RafaHell napisał(a): Przyjemny baniak, jak prezentuje się rozkład płci? wycierały się?
Mam pewne podejrzenia, ze układ płci to 4+3 lub 3+4, aczkolwiek pewności nie mam, bo rybom się jeszcze nie chceDodgy Jeszcze chyba muszą troszkę podrosnąć

(07-03-2011, 08:47 AM)Topielec napisał(a): Baniaczek poezja. Te Twoje ziemki to prawdziwe piękności, albo to zasługa zdjęć Smile

Z tymi atakami na bystrzyki to ciekawa sprawa, pierwsza myśl - niemożliwe, ale już kilka razy o tym czytałem. Ostatnio o "Tapajosach", które najprawdopodobniej wcięły całe stado "bleherkow". Choć świadków nie ma Smile
No ja też nie mogłem w to uwierzyć, chcielibyście zobaczyć moją minę jak zobaczyłem ogon wystający z pyska Dominanta... potem jeszcze jeden został zjedzony, a 3 wyskoczył. Sam sposób polowania był poniekąd niesamowity - ziemiojady, mułożercy i teoretycznie leniwe ryby, zachowywały się jak wataha wilków!


RE: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - Ruki - 07-03-2011

(07-03-2011, 11:32 AM)piotrK napisał(a): Mam pewne podejrzenia, ze układ płci to 4+3 lub 3+4, aczkolwiek pewności nie mam, bo rybom się jeszcze nie chceDodgy Jeszcze chyba muszą troszkę podrosnąć
Może też pasowałoby im trochę zakwasić wodę?




RE: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - piotrK - 07-03-2011

Teoretycznie nie jest im to niezbędne... aczkolwiek teoria jest tylko teorią Smile Dam im jeszcze trochę czasu.


RE: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - Ruki - 07-03-2011

Wiesz, lejesz im cały czas kranovit to mają stabilne parametry. Symuluj dla nich porę deszczową i wlej trochę RO. ;-) Jakiś bodziec do działania wszystkim jest potrzebny. ;-)

P.S.
Jeden korzeń już zatopiłeś. ;-)


RE: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - piotrK - 07-03-2011

No może coś wykombinuję w najbliższy weekend.


RE: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - nechor - 07-03-2011

(07-03-2011, 08:47 AM)Topielec napisał(a): Baniaczek poezja. Te Twoje ziemki to prawdziwe piękności, albo to zasługa zdjęć Smile

Z tymi atakami na bystrzyki to ciekawa sprawa, pierwsza myśl - niemożliwe, ale już kilka razy o tym czytałem. Ostatnio o "Tapajosach", które najprawdopodobniej wcięły całe stado "bleherkow". Choć świadków nie ma Smile

To byly moje tapajosy i, jak najbardziej, potwierdzam. 60 Zwinnikow blehera zostalo najprawdopodobniej potraktowane jako dieta. "Najprawdopodobniej", bo obserwowalem tylko znikanie bleherow. Nigdy nie widzialem polowania. Spokojnie i majestatrycznie plywajace tapajosy byly zawsze przy mnie lagodne jak baranki... Cool

Co do zbiornika ze zdjecia: czy te ziemiojady wybarwiaja sie w podobnych odcieniach co tapajosy? Na zdjeciach wygladaja na dosc jasne. Sa jeszcze mlode? Co do zbiornika - bajka - z checia zobaczylbym jakies powiekszenie.


RE: [450l][Ameryka Południowa] Ziemiojady - piotrK - 11-03-2011

Filmik nakręcony w listopadzie (nie, nie 1980 roku...Big Grin)


Pzdr.