• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czy ten korzeń jest bezpieczny ?

#1
Hej,
dzisiaj dostałem od koleżanki korzonek ( patrz zdjęcie niżej Big Grin) , korzeń jest chyba z jakiegoś iglaka i jest suchy jak pieprz, i nie ma na nim śladu żywicy. Czy ten korzeń będzie bezpieczny dla ryb po standardowym preparowaniu ?
   
   
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wygląda, że tak. Jeśli to iglak i nie ma żywicy, a są iglaki z nikłą zawartością, to Benku standardowa procedura. Jeśli jednak żywicy byłoby sporo, to szkoda alkoholu na korzeń, lepiej zaproś mnie Wink

Ładny korzeń, mam taki podobny ale w miniaturce <do kostki będzie> i jest z jodły co zmarzła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jak z lasu namorzynowego, niezle drewno Smile Zrobiłbym dużo, żeby go doprowadzić do stanu używalnosci w akwarium Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Wykwity z żywicy na korzeniu z sosny bagiennej:

Korzeń 1:
   

Tutaj tego aż tak dużo nie ma na szczęście także da się z tym coś zrobić mam nadzieję.

Korzeń 2:
   

Tu wygląda to jednak zdecydowanie gorzej Sad

Pewnie będzie musiało to podeschnąć na piecu z miesiąc, a potem wygotować to będzie trzeba kilka razy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No widać jak na dłoni Wink Za żadne skarby nie włożyłbym tego do baniaka, teraz już wiesz co robić Wink
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To nawet nie wygląda na sezonowane drewno- tej żywicy jeszcze pewnie sporo wyjdzie. O maj gat Ładny bubel dostałeś, daj temu co najmniej 2-3 miechy na wyschnięcie. A potem moczenie, moczenie i jeszcze raz moczenie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No niestety tak to jest jak gość pisze kłamstwa propo preparacji korzenia. Jeżeli by napisał prawdę że na korzeniu widać tego typu wykwity to bym tego rzecz jasna nie kupił, ale jak nic takiego nie było napisane to wziąłem bo korzenie piękne. Mam jednak nadzieję że uporam się z tym jakoś... Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Usmiechnij sie do zulixa to moze Cie poratuje jakas mieszanka chemiczna. Wink Killi chyba preparowal takie iglaste korzenie to moze Ci podpowie co by mozna bylo uzyc. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Wódki Big Grin
Ziemian, ile jesteś w stanie zapłacić za informacje jak to zrobić szybko? Wink Ja bym nie suszył.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Julek, jak ziemian Ci zapłaci to nie starczy mu na butle i amazonie Big Grin
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości