• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nietypowe akwarium i obsada do niego.

#1
W ciągu 2tygodni kupuje akwarium 168litrów, akwarium jest bardzo wysokie bo aż 60cm , wymiary to 80x35x60h , myślałem o paletkach,altumach , ale to nie dla mnie ,za dużo roboty z nimi. Nie wklejam tego tematu do biotopów,bo jeszcze się nie zdecydowałem jakie pielęgnice chce w nim mieć, myślałem nad Severum , ale to chyba byłby błąd, a wy jakie byście proponowali?
Filtracja:
FZN 3.
Oświetlenie
18wx2 (i niech tak pozostanie)
ogrzewanie
Grzałka 100w.
 
Podziękowania złożone przez:
#2
Dla wszystkich gatunków, które wymieniłeś akwarium będzie za małe(czyt. za krótkie i za wąskie). Akwarium o takiej powierzchni, nada się dla pielęgniczek (jeśli interesuje Cię obsada SA).
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#3
Moim zdaniem, jesli istnieje jakas szansa na zmiane wymiarow akwarium to zrob to koniecznie! 60cm wysokosci, w przypadku wiekszosci pielegnic, to faktycznie "utrata" litrazu( piszemy o akwarium tej i zblizonej pojemnosci, a nie o1000L Smile, gdzie to 60cm moze byc uzasadnione i jest)Powierzchnia dna 80X35cm daje pole tylko pod pielegniczni, tanganickie muszlowce, ew. 1 pare spokojnych pielegnic z CA typu Herotilapia multispinosa. Niestety/stety dno jest w przypadku pielegnic kluczowe.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Podziękowania złożone przez:
#4
Fajna wysokość, ale gdyby długość miała przynajmniej 120 cm miałbyś większe pole do popisu. W takim zbiorniku to rzeczywiście pielęgniczki lub jedna para niedużych pielęgnic + stadko ryb ławicowych, np. bystrzyków, żeby wypełnić toń.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#5
Ogólnie to baniak ma fatalne wymiary, bez sensu jest tak duża wysokość przy tak wąskim akwarium. Przy takiej powierzchni to nie więcej niż harem 1+2 pielęgniczek, przy odpowiedniej dekoracji(piętrowa, choć przy małej szerokości jest trudna do wykonania) może zapuszczą się do połowy wysokości akwarium. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Podziękowania złożone przez:
#6
Można tam zrobić akwarium-paludarium Cool
Pozdrawiam, Paweł
 
Podziękowania złożone przez:
#7
Ruki, takie akwarium wcale nie musi być bez sensu. Możliwości obsady są przynajmniej takie same jak w akwarium o takiej samej powierzchni dna tylko niższym. Powiedziałbym nawet, że dla większości ryb takie akwarium jest lepsze niż np. 80/35/30 lub 40 (wys). Dlaczego? Więcej wody to stabilniejszy biologicznie zbiornik Smile
Przy odpowiedniej aranżacji może wyglądać b. efektownie - trochę jak telewizor z pięknym filmemWink
Mając taki zbiornik największy problem to jego odpowiednia aranżacja, ale to już kwestia talentu właściciela (odpowiednie korzenie, wysokie rośliny i będzie super, ewentualnie anubiasy i microsorium, czy mchy na wysokich korzeniach, pod którymi będą śmigały rybki, mając do dyspozycji sporo zacienionej powierzcni).
Z jednym zgadzam się w 100 %. Pomimo, że akwarium ma 168 l, z punktu widzenia powierzchni wykorzystywanej przez pielęgnice jest takie jak klasyczne 112 l. (80/35/40)
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#8
(27-08-2012, 18:59 PM)bernard napisał(a): Ruki, takie akwarium wcale nie musi być bez sensu. Możliwości obsady są przynajmniej takie same jak w akwarium o takiej samej powierzchni dna tylko niższym. Powiedziałbym nawet, że dla większości ryb takie akwarium jest lepsze niż np. 80/35/30 lub 40 (wys). Dlaczego? Więcej wody to stabilniejszy biologicznie zbiornik Smile
Przy odpowiedniej aranżacji może wyglądać b. efektownie - trochę jak telewizor z pięknym filmemWink
Mając taki zbiornik największy problem to jego odpowiednia aranżacja, ale to już kwestia talentu właściciela (odpowiednie korzenie, wysokie rośliny i będzie super, ewentualnie anubiasy i microsorium, czy mchy na wysokich korzeniach, pod którymi będą śmigały rybki, mając do dyspozycji sporo zacienionej powierzcni).
Z jednym zgadzam się w 100 %. Pomimo, że akwarium ma 168 l, z punktu widzenia powierzchni wykorzystywanej przez pielęgnice jest takie jak klasyczne 112 l. (80/35/40)

No tak Bernard, faktycznie efektowne może byc ale ciut przy wąskie. Na herosy napewno. I przy nich wysokie rośliny to mażenie zciętej głowy.
RAFAŁ                                                            
 
Podziękowania złożone przez:
#9
Tak, to jasne, że na herosy trochę za wąskie, a już na pewno nie z roślinami (zwłaszcza tymi delikatniejszymi)
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#10
Akwarium mam 112litrów i muszę się go pozbyć bo jest już brudne i ma rdze i coś tam jeszcze,pomyślałem że wezmę wyższe, i będzie wyglądało fajnie , tak niespotykanie, dam parkę skalarów ,a na dno parkę sajic ,ew. meek Smile

PS: Akwarium dłuższe nie wchodzi w gre(niestety) gdyż mam wszystko do takiego wymiaru akwarium już, tzn. pokrywe,filtr,oświetlenie, grzałke ,też bym chciał np. 120x50x60, ale to już dodatkowa opcja kupna pokrywy,filtra,szafki, a to kosztuje, i nie małe pieniądzę.


PROSZĘ O USUNIĘCIE TEMATU- Ja nie mogę, więc prosżę o to qbsztyka lub kogoś z administracji. Założyłem chyba niepotrzebnie tutaj temat, gdyż dopiero w ciągu 2tygodni akwarium będę miał,bardzo przepraszam.
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości