• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Severum Gold - martwica płetw

#1
Sad 
Mam od wczoraj parke severum gold , ale tu nie o to chodzi.
Samiczke severum gold dopadła martwica, nie mogę robić żadnych kąpieli,szukam leku który pomoże mi się rozprawić z tym dziadostwem, ryba ma jakieś 8-10cm, nie jest słaba, pływa, lecz nie je.
Szukam leku który kupie niemalże w każdym zoologu ,tak żeby nie wytruł innych pielęgnic (akary,nikaraguańskie,sajici). Nie musi kosztować mało,tak do 50zł max.

PS:Ryba ma dopiero początkowe objawy, płetwy dopiero zaczeły obumierać i robi się taki ogon bez ogona ;P
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A masz tam te korzenie o których pisałeś w innym temacie? Ja bym podmienił wodę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Piotrku, Ryba już chyba wyzdrowiała,odkąd ją mam wymieniłem 2dni pod rząd 30 i 40% wody, i wlewałem wieczorem lek przeciw ospie ,był za 30zł i podobno zawierała też coś przed innnymi zarazkami, w każdym bądź razie wymieniam dzisiaj albo jutro 3/4 wody, tak dla pewności. A ryba tam gdzie miała tą martwice zrzuciła ją , i ma troche brak płetw ale to nic nie szkodzi bo odrosną, je tylko doniczkowce z mojej hodowli leniuszek jeden Big Grin. A wodzienia mrożonego, czy krylu,serca,tubifexu i planktonu to nie chce jeść ,cwana jest, jak każde severum Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
W pełni profesjonalne podejście do ryb, nie ma co, daj najlepiej same serca jeszcze i nie wychodź z tego działu, a i tak sądzę, że będziesz tu częstym gościem, patrząc na to, co za atrakcje serwujesz swoim podopiecznym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kill, co ci nie pasuje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
1. Brak zdiagnozowania choroby
2. Podawanie leków od tak, bo są po 30 złotych
3. 100% zachwianie równowagi biologicznej poprzez podmiany i podanie leków
4. Brak kwarantanny ryb (rozumiem, że nie masz gdzie)
5. Podawanie serc
6. I jestem Killi, ale używaj całego nicka, skoro nie wiesz jak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dobrze masz racje, co nie zmienia faktu że ryba wyzdrowiała i jest zdrowa jak wszystkie Smile. Podaje bardzo dużo pokarmów, od suchych , po żywe , mrożone i granulaty. Podałem lek bo jeszcze miały ospe , i jak zauważyłem też nieźle działa na martwice, ryby dopiero co kupione więc nie zaraziły się u mnie a już takie kupiłem więc zluzuj.

PS: To była na 100% martwica, i ospa , a podmiany musiałem zrobić ponieważ samiczce sajici wywaliło oko co świadczy o zbyt dużym No2 ,i woda była brudna ,to nie przezemnie bo stało się to gdy wyjechałem na wakacje a znajomy karmił ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pozwolisz, że pozostawię Twój post, bez komentarza... Wink Bo byłoby ostro. Zdrowego rozsądku i dbaj o ryby...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Killi , traktuj innych jak inni traktują ciebie, ty atakujesz jakbym nie wiem co napisał, pomyśl nad tym.

Severum coraz chętnie je i się wybarwia Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja nie poddaje ryb takim torturom. Pomyśl nad tym co robisz a dopiero zastanów się do kogo to piszesz. Tyle z mojej strony i nie mam ochoty na pyskówki, mam ważniejsze rzeczy na głowie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości