• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgnicowate biotopy (CA) - filmy

#1
Astatheros longimanus


Theraps irregularis


Theraps lentiginosus


Thorichthys meeki


Pomysł zapoczątkowany na innym forum, niewiele z niego wyszło ale spróbuję pociągnąć go tu. Jednocześnie liczę na pomoc i mam prośbę aby wysyłać mi linki z w/w rybami na priv a ja postaram się systematycznie wklejać do tego postu co by porządek jakiś był, oczywiście wszelkie uwagi co do nazewnictwa itd. mile widziane. Wątek będzie dotyczył tylko i wyłącznie pielęgnic amerykańskich, aha no i najlepiej filmy krótkie maks 2-3 min.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Willem Hejins ma kilka swoich filmów, które można nabyć pisząc do niego na CRC. Mnie troszkę szkoda kasy, chyba że z czasem zrobimy zakup forumowy Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Już kilka razy zastanawiałem się, czy nie kupić jego najnowszego filmu o Meksyku, ale również aspekt finansowy zawsze mnie powstrzymuje Sad W sumie fajnie byłoby zakupić od niego większą ilość, gdyby byli chętni, zawsze zaoszczędziłoby się na kosztach wysyłki - wcale nie takich małych (chyba 7 EUR z tego co pamiętam).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Się zobaczy, jak się forum rozkręci to może nie tylko filmy będziemy wspólnie kupować (liczę na to że uda się kiedyś w końcu do nas sprowadzić T. pasionis). Smile

Swoją drogą, Rafał na jednym filmiku obstawiałbym, że jest C. temensis, wyjątkowo ładna z resztą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
dzięki za sygnał, pewnie dlatego napisałem "prawdopodobnie"
pzdr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
bardzo fajny pomysł - nic tak nie cieszy oka jak widok ryb w naturalnym środowisku, tylko czy nie warto rozgraniczyć tego na CA i SA oddzielnie? Wtedy każdy dział biotopowy mógłby mieć swój osobny wątek z fimlikami z natury.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
w sumie tak byłoby najlepiej, mogłem pomyśleś o tym od razu, btw czy możnaby załóżmy ten wątek przenieść cały do działu np. ameryka centralna? A ja wieczorem (bo teraz robota czeka) założyłbym nowy wątek w ameryce południowej przenosząc odpowiednie linki tematycznie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Gotowe Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Niezłe filmy.
Zwłaszcza ten z pielęgnicą meeką mnie zainteresował, bo pięknie ubariowna odmiana. Ktoś wie gdzie taką można dostać? Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Sam se musisz odłowić Big Grin Ew. możesz potrzymać ryby przez te pare tygodni w oczku na dworze, będą podobne Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości