• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: A Wy co myślicie?

#1
www.practicalfishkeeping.co.uk/content.php?sid=5055&utm_source=PFK_newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=May_18_2012&utm_term=Are_you_a_‘Wildy’_or_a_‘Farmy’?&utm_content=html
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Trudno jest mi określić mój punkt widzenia jednoznacznie.
Jak chodzi o wybór między WF/hodowlane to zależy od gatunku, jego statusu w naturze etc. Ale jeżeli chodzi o same hodowlane, to wolę ryby od miejscowych hodowców, lub przynajmniej z Europy. Na szczęście nie interesują mnie te gatunki, które są masowo rozmnażane w Azji.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ja osobiście obecnie nastawiony jestem na odłówWink - te ryby sa dla mnie wartościowe, ale najpewniejsze sa odłowione osobiscie - stąd postanowiłem, że raz w roku bede jeździł na odłowyBig Grin

Slyszałem rózne opinie o rybach wysyłanych np ze stanów. Nie będę przytaczal nazwisk, ale podobno ryby które sa odławiane, wcale takie nie są. Zostały "wychowane" na farmie w innym kraju AP i stamtąd wysłane do stanów jako odłowione, a następnie do docelowego kraju.

Nie chce weryfikować tego bo to zasłyszana opnia, ale od ludzi którzy zajmuja sie akwarystyką, urodzili sie w stanach i całe zycie tam mieszkająWink, więc coś w tym musi być....

[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
mady haze, szczerze, nie zdziwil bym sie, w obecnym swiecie pelno jest ludzi nastawionych TYLKO na zysk niestety dotyka to takze sfer hobbystycznych, nic na to nie poradzimy. Trzeba weryfikowac takie informacje, ale obiektywnie, na podstawie jakis dowodow, oczywiscie jak sie znajda Smile. Najpewniej zawsze jest zalatwic to samemu, pojechac z siatka i zlowic sobie rybkeSmile
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(19-05-2012, 10:34 AM)UKASH napisał(a): mady haze, szczerze, nie zdziwil bym sie, w obecnym swiecie pelno jest ludzi nastawionych TYLKO na zysk niestety dotyka to takze sfer hobbystycznych, nic na to nie poradzimy. Trzeba weryfikowac takie informacje, ale obiektywnie, na podstawie jakis dowodow, oczywiscie jak sie znajda Smile. Najpewniej zawsze jest zalatwic to samemu, pojechac z siatka i zlowic sobie rybkeSmile

Bardzo, bardzo ciężko jest zdobyć dowody, chyba ze ma sie materiał porównawczy z tego samego miejsca, w którym - rzekomo - odłowiono ryby. W tym wypadku nawet certyfikat nie pomożeSmile

[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(19-05-2012, 20:59 PM)mady haze napisał(a): Bardzo, bardzo ciężko jest zdobyć dowody, chyba ze ma sie materiał porównawczy z tego samego miejsca, w którym - rzekomo - odłowiono ryby. W tym wypadku nawet certyfikat nie pomożeSmile

zgadza się.
W przypadku Tanganiki można przypuszczać z prawie 100% pewnością że niektóre (nieliczne) gatunki mogą być odłowami ponieważ nie są rozmnażane w niewoli.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(19-05-2012, 21:01 PM)rufus napisał(a):
(19-05-2012, 20:59 PM)mady haze napisał(a): Bardzo, bardzo ciężko jest zdobyć dowody, chyba ze ma sie materiał porównawczy z tego samego miejsca, w którym - rzekomo - odłowiono ryby. W tym wypadku nawet certyfikat nie pomożeSmile

zgadza się.
W przypadku Tanganiki można przypuszczać z prawie 100% pewnością że niektóre (nieliczne) gatunki mogą być odłowami ponieważ nie są rozmnażane w niewoli.
Albo ich rozmnażanie, nawet w warunkach "bliskich naturze" jest nieopłacalne.

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Czesc rufus lapserdaku,

rozszerz swoja mysl gdyz nie wiem o co Ci chodzi.

Wezta se chlopaki popiszta do exporterow z Azji po cenniki bo normalnie brzuch mnie rozbolal Smile.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Catfish_dude - a moze poznamy Twoja opinie w temacie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(20-05-2012, 02:30 AM)catfish_dude napisał(a): Czesc rufus lapserdaku,

rozszerz swoja mysl gdyz nie wiem o co Ci chodzi.

chodzi mi o te czasami wątpliwości czy mamy odłów czy też nie i do tego co napisał mady haze. Zgadzam się z jego stwierdzeniem, że nie do końca możemy mieć pewność co mamy pod względem pochodzenia ryb i ich pokoleń. Ciężko jest zdobyć wiarygodne dowody poza taka sytuacją jaką opisuje nam mady haze, w innym wątku. Super relacjaBig Grin. Nie jestem również zwolennikiem certfikatów, wolę jednak słowo sprzedającego "które powinno być droższe od pieniędzy"Wink. Oczywiście nie ma co popadać w jakieś skrajności. Wszystko odbywa się na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu się.
Ja jak wiesz głównie "kręcę" się po Tanganice i też ostatnio mam ciekawe rozmowy np. w temacie petrochromisów Moshi i nie tylko właśnie pod względem pochodzenia. Tanganika ma to do siebie że niektóre gatunki nie są rozmnażane ze względu na skalę trudności na jakie napotykamy na tym etapie hodowli lub z przyczyn ekonomicznych, o czym wspomniał Piotrek. Posiadając takie gatunki w akwarium mamy wówczas 100% pewność że zostały złapane w biotopie naturalnym. Pomocne tutaj jest śledzenia informacji w necie.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości