• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Coptodon. Ale jaki ?

#1
Zidentyfikuje mi ktoś gatunek z tego ogłoszenia ?
https://m.olx.pl/d/oferta/coptodon-decke...bserved_ad
Nie jestem specjalistą od tego biotopu [Obrazek: haha.gif]
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Może być że to deckerti, te ryby w Afrykarium zupełnie nie przypominały dzikich osobników - były bardzo duże i nie miały za wiele wzoru znanego na zdjęciach z j. Ejagham. Zobacz sam film z Afrykarium sprzed 7 lat:




​​​​​​Problem z Coptodonami jest taki, że choć w naturze jest ich wiele, i to czasem nawet w jednym małym jeziorze, to w akwariach przy obfitości pożywienia szybko wracają do klasycznej formy, często osiągając dużo większe rozmiary i mniej ciekawe kolory niż ich dziadkowie w stanie dzikim.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Taaa, i do tego F1... Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tutaj inne Coptodon z ogłoszenia z olx. Dorosłe z obu ogłoszeń, jak na moje oko laika, wyglądają niemalże identycznie.

https://m.olx.pl/d/oferta/coptodon-sp-ma...YmKjN.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Czyli tak jak myślałem, ciężko stwierdzić z czym mamy do czynienia. Zacząłem przeglądać foty w necie, ale to co znalazłem to dla mnie totalne pomieszanie z poplątaniem Boisie
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Czy ten problem z określeniem, co to za ryba, może mieć konsekwencje dla samych ryb - czy różne gatunki Coptodon, mimo że są zbliżone do siebie, mają np. inną dietę? Chodzi mi o to, czy gatunek A, pomylony z gatunkiem B, więc trzymany w warunkach dla gatunku B, w tym na diecie gatunku B, może to odczuć negatywnie? Czy Coptodon są na tyle zbliżone do siebie, że nie stanowi to problemu dla ryb?
Swoją drogą, jakie wymagania mają te ryby, jeśli chodzi o rozmiar akwarium, żywienie, charakter? W sieci dostępnych jest stosunkowo mało informacji o nich albo ja słabo szukam. Albo po prostu to dla mnie za mało, bo chciałbym wiedzieć więcej, w tym czy są znaczne różnice w ttm względzie między gatunkami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Większość Coptodon to twarde ryby, jak dostaną czystą wodę i dietę dla wszystkożerców to sobie zwykle poradzą niezależnie od tego jakimi specjalistami pokarmowymi są w naturze. Problem taki że małe gatunki w akwariach już takie małe nie rosną, bo różnica długości pomiędzy dzikim a hodowlanym osobnikiem 2-3x na przewagę hodowlanego to spotykana sytuacja
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: mimo12 , mimo12
#8
Czyli jeśli jakieś źródło sugeruje 20 cm w naturze, to można się spodziewać, że największe osobniki w dobrych warunkach osiągną na spokojnie 40 cm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Aż tak to nie, taka przebitka jest znana u małych gatunków które w naturze rosną do 6-10cm. Te większe w akwariach rosną większe, ale nie aż tak. Z takich 20cm pewnie będziemy mieli śledzie 25cm
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Heh. To jak się planuje akwaria na te ryby pod kątem rozmiaru? I z ciekawości, czy jako wszystkożerne pielęgnice wyjedzą rośliny posadzone w akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości