• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mesonauta insignis

#1
Mesonauta insignis, dzikie osobniki. Bezapelacyjnie najładniejsza Mesonauta, a przy tym ryba trudna do zdobycia. W porównaniu do innych Mesonauta spp. stanowi większe wyzwanie hodowlane, przez co rzadko dostępne są osobniki z hodowli. Dodatkowo w przypadku dzikich ryb nie każda lokalizacja insignis jest tak żółta (populacje z mętnych wód są znacznie bardziej kolorowe), a do tego pod nazwą insignis często importowane są inne gatunki Mesonauta.

Dostają własny temat bo porobiłem im trochę zdjęć Wink


   
   
   
   
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 9 Lubię to od:
  • -KUBA-, darianus, el_polako, Krystian1982, michal_kov, PatrykRuda, Ruki, schmeichel, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
W takim razie polski rynek akwarystyczny liczy na młode:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Od dawna mam F1, chętnych u nas w Polsce jak zwykle praktycznie brak- sytuacja ma się inaczej w innych krajach Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(26-12-2023, 23:43 PM)Papja napisał(a): Od dawna mam F1, chętnych u nas w Polsce jak zwykle praktycznie brak- sytuacja ma się inaczej w innych krajach Wink
Mam nadzieję że jeszcze chwilę je będziesz trzymał za jakieś 3/4 miesiące chce stawiać nowy zbiornik +150cm i właśnie celuję w obsadę pod Mesonauta.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Hura! Pamiętam jak rozmawialiśmy dawno temu o nich - jak nabyłeś maluchy. To jest ta ryba! oko klasa!
[-] Post michal_kov otrzymał 1 polubień od:
  • Papja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(24-01-2024, 18:48 PM)michal_kov napisał(a): Hura! Pamiętam jak rozmawialiśmy dawno temu o nich - jak nabyłeś maluchy. To jest ta ryba! oko klasa!

Dokładnie, kupa czasu minęła, w przypadku cięższych, dłużej dojrzewających gatunków trzeba uzbroić się w cierpliwość- zwłaszcza jak mamy WF a nie hodowlane ryby. Przyjechały do mnie jak dobrze pamiętam jesienią 2021, a pierwsze tarła mialem bodajże dopiero w lato 2023!
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Obiecaj, że naprodukujesz ich na tyle, żebym miał je w zasięgu za rok, dwa, trzy... Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Naprodukowanie to nie problem, problem jest potem z pozbyciem się nadwyżki rzadkiego gatunku  [Obrazek: bezradny.gif]

EDIT: Abstrahując już oczywiście od tego, ze to, że do polskich akwariów trafi jakiś gatunek w dowolnie dużej liczbie wcale nie znaczy, że ma szanse utrzymania się w hobby- ile to pięknych Apistogramma niewymagających dużych szkieł zginęło. Zwykle gatunek utrzymuje się tak długo jak hoduje go obeznany pasjonat co ma świra na punkcie danej ryby, gdy on zmieni obsadę to gatunek znika.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 4 Lubię to od:
  • piotrK, Ruki, sensej, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9


Samiec insignis po podmiance, jak widać spodobała mu się świeża woda
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 7 Lubię to od:
  • darianus, dzikakuna, jancool, Knowhow, LukaszW85, piotrK, tomicher
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witam, piękne ryby...
Jestem już coraz bliżej postawienia nowego zbiorniczka - jak tylko będzie stał odezwę sie w sprawie Mesonauta...Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości