• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus constellatus

#1
Witam wszystkich, od kilku tygodni pływają u mnie młode G.costellatus. Nabyłem je u znajomego ze Szczecina  Smile    - Arsika.  zostały one sprowadzone przez niego z Argentyny i o ile wiem to jedna z pierwszych ( o ile nie pierwsza) ich dostaw nie tylko w Polsce ale i w Europie...  Ryby piękne , co to dużo mówić. Arsik sprowadził je w dwóch wielkościach. Pierwsze to  kabany, dorosłe ryby  które wygladaja jak nie z tej żiemi ( na te nie było mnie stać..Smile ) Jak to mówią , trzeby to zobaczyć aby uwierzyć... Niesamowite kolory i gabaryty.. Drugi sort Smile to mniejsze rybki w sam raz dla mnie..  Nabyłem 3 szt. mając nadzieje na układ 1+2. Nistety miałem na razie do dyspozycji małe 330 L akwarium w którym pływały już Crenicichla celidochilus i do tego akwa je wpusciłem. Crenie nie sa duże  ale i tak obwiniem je za śmierc (i zjedzenie ciała)  jednego z gymnosów ( został tylko kręgosłup który znalazłem kilka dni pozniej). była to najmniejsza szt. Teraz zostały dwie ale myśle że ciagle mam 1+1 - oceńce sami po filmiku..  na razie rosna i już niedługo zostaną w tym akwarium same - crenie idą do 2.2 m  nowego lokum które w weekend zalewam...  Wątek będzie uaktualniany Smile 


Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 3 Lubię to od:
  • Papja, piotrK, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zawsze możesz je dać Papji, on nawet dwa samce rozmnoży... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wow @galimedes bardzo ładne ziemki, powiedziałbym nawet że najładniejszych z twoich Gymnogeophagus. Gratuluje nabytku.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(15-09-2023, 14:10 PM)galimedes napisał(a):  Crenie nie sa duże  ale i tak obwiniem je za śmierc (i zjedzenie ciała)  jednego z gymnosów ( został tylko kręgosłup który znalazłem kilka dni pozniej). była to najmniejsza szt. Teraz zostały dwie ale myśle że ciagle mam 1+1 - oceńce sami po filmiku..  na razie rosna i już niedługo zostaną w tym akwarium same - crenie idą do 2.2 m  nowego lokum które w weekend zalewam...  Wątek będzie uaktualniany Smile 

Crenie nie pozostawią śladów, gdyż pożerają zdobycz w całości. Nie ma ciała - nie ma zbrodni Wink
Gratuluję narybyku i czekam na aktualizację oraz prezentację nowego 2,2m
P.S Z cichlasomami też byś jakiś filmik wrzucił....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witam,  ofiara była zbyt duża aby ją polknąć..Smile 
Teraz crenie zaczeły ostro kopać.. nie wiem czy to przygotowania do zimy - podczas ostatniej zimy crenie wykopały podkopy pod kamieniami i tam ją spędziły... Zobaczymy. Jeszcze w tym tygodniu zalewam akwa i czekam kilka tyg. aby je wpuscić..
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Myślisz że byłyby w stanie rozczłonkować ofiarę? C. lepidota atakują tylko takie ryby które zmieszczą im się w paszczy. Zbyt duże ignorują. (robiłem testa ;P )

W poprzednim zbiorniku samiec też okopał się na zimę. Jak na niekopiące ryby potrafią niezłe jamy pod kamieniami wykombinować. Okopywały się też przed tarłem. Przygotowały wtedy dwie jaskinie. Jedną na tarło, drugą dla larw.
Ja jeszcze nie obniżam temperatury w akwariach z rybami z Urugwaju. Mają około 22 stopni.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(15-09-2023, 14:10 PM)galimedes napisał(a): Witam wszystkich, od kilku tygodni pływają u mnie młode G.costellatus. Nabyłem je u znajomego ze Szczecina  Smile    - Arsika.  zostały one sprowadzone przez niego z Argentyny i o ile wiem to jedna z pierwszych ( o ile nie pierwsza) ich dostaw nie tylko w Polsce ale i w Europie...  Ryby piękne , co to dużo mówić. Arsik sprowadził je w dwóch wielkościach. Pierwsze to  kabany, dorosłe ryby  które wygladaja jak nie z tej żiemi 

Była Wanda co nie chciała Niemca i Marcin co nie chciał takiego Gymnosa Wink

...ale już niedługo powędruje on do Marcina Wink

   
   
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
[-] Post arsik otrzymał 9 Lubię to od:
  • dzikakuna, galimedes, Papja, piotrK, Ruki, schmeichel, stefan212020, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Piękne ryby! Ta charakterystyczna kreska pod okiem przypomina mi Guianacara sp. Jatapu:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Witam, tak wygląda samiec "zimowany" przez kilka miesięcy w temp. ok 14 C  Smile  Dzisiaj sie obudził Smile  Pokładełko wystawione i tańczy przed samica oraz innymi gymnosami .


Look at this fish ! chciało by się powiedzieć...
Gymnosy sa tak urokliwe ,że warto czekać te kilka miesięcy kiedy siedza na dnie i prawie ich nie widać... Jak już wypłyną to w Taki sposób..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
[-] Post galimedes otrzymał 9 Lubię to od:
  • -KUBA-, dzikakuna, LukaszW85, Martinezio, Papja, piotrK, Ruki, tomicher, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Petarda. Że też na tym obszarze nie ma żadnych małych, spokojnych Creni w stylu W. regani. Ale Gymnosy zdecydowanie nadrabiają.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości