• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jak odchować narybek.

#1
Witam
Piszę do Was w pewnej sprawie. Otóż chciałbym odchować narybek swoich pielęgnic [Niebieskołuskich]. Ryby podchodziły do tarła już ok. 6 razy lecz młode po kilku dniach znikały. Myślę,że powodem jest tu obecność sumów. Ostatnio stworzyłem z dziewczyną kotniczek dla małych, pożyły w nim ok. tygodnia i popadały. Karmiłem je cyklopem.
Nie wiem co jest powodem zgonu rybek. Czy przyczyną mogą być leżące i niezjedzone resztki cyklopu? Może cyrkulacja w kotniku jest zbyt słaba?
Jeżeli byłaby taka możliwość to prosiłbym o kilka rad tak aby przy następnym tarle mógł odchować chociaż kilka sztuk. Poniżej zamieściłem zdjęcia kotniczka.

[Obrazek: 0280b5ea445bdb5cm.jpg]

Z góry dziękuję za zainteresowanie i poświęcony czas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Odpowiedziałeś sobie sam. Smile
Cytat:Czy przyczyną mogą być leżące i niezjedzone resztki cyklopu?
Zalegające jedzenie czyścimy najpóźniej po kilku godzinach.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Po pierwsze według mnie, cyklop to może być za duży jako pierwszy pokarm, polecam wylęg artemii. Po drugie, kotnik widzę, że zrobiony z jakiegoś materiału, więc tak jak mówisz, słaba cyrkulacja, utrudnia on świezej wodzie swobodny przepływ. Kup sobie kotnik z siatki, to zaledwie kilka -kilkanaście złotych. Odnośnie nie zjedzonego żarcia już ktoś chyba pisał - nie może zalegać on dłużej niż kilka godzin, a tymbardziej przy narybku. A tak naprawdę to karma powinna być zjedzona w kilka minut. Karm małymi porcyjkami a częściej.
Osobiście zrezygnowałbym z kotnika a postarał się bardziej zabudować (zagracić) akwarium i dać rodzicom nauczyć się wychowywać młode.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ten kotnik,który jest na zdjęciu ma w standardzie siateczkę jednak ma ona za duże oczka i małe uciekały przez otwory w siatce dlatego też użyliśmy innego materiału.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A ja polecam nawet 25l. akwarium z woda z baniaka glownego, dojrzalym filtrem gabkowym(glowica z gabka), grzalka i karmienie artemia. Oczywiscie jestem za wychowywaniem przez rodzicow, ale jak juz tak chcesz miec dzieci z dziewczyna, to zgodnie z zasada: Jak sobie poscielesz, tak sie wyspisz Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zgadzam się z wypowiedziami kolegów. Jak nie będziesz miał żywej artemii, to możesz kupić ją gotową (JBL). Nie zabieraj rodzicom wszystkich maluchów. Napowietrzanie nie może robić zbyt silnego prądu wody. Karm maluchy minimum 3 razy dziennie.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A czy zamiast artemii może być spirulina?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(11-05-2012, 09:28 AM)lukaszluk22 napisał(a): A czy zamiast artemii może być spirulina?

Hmm.. z tego co zrozumiałem temat założyłeś aby dowiedzieć się jak odchować narybek, odpowiedzi już dostałeś. Spirulina ma się nijak do artemii. Poczytaj o tym trochę.

"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Pytam ponieważ wczoraj mój brat był w mieście i przy okazji pojechał kupić pokarm dla narybku i sprzedali mu właśnie spirulinę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No to brata zrobili w bambuko, bo spirulina nie jest dedykowanym pokarmem dla narybku. Podejrzewam, że nie mieli dla narybku i wcisneli mu co innego. Jeśli tak uciekasz od tej artemii to zamów sobie w necie jakiś pokarm dedykowany dla narybku. NatureFood premium plankton, jest ponoć rewelacją dla narybku z suchych pokarmów.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości