• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [540][Ameryka Centralna]

#1
Witam Wszystkich!

Po ponad miesiącu starań, podczas których dojrzewało akwarium(restart), udało mi się ostatecznie skompletować taki oto "zestaw":

1) 540l ( 180/60/50 wys.) szkło 12mm; niestety z mojej winy( zaniedbania przy czyszczeniu) szyba jest miejscami mocno porysowana. W przyszłości nie popełnię tego błędu.
2) Oświetlenie: 2x80W ( Phillips LT5 , 6500K - do wymiany)Wszystko trzyma się na własnoręcznie skonstruowanej/przerobionej belce.
3) Za filtrację odpowiada: zew. Tetra EX1200, wew.Tetra Tec In 1000( planowane dodanie 2 kubła jako "biologiczny" - co nastąpi kiedy podrosną mieszkańcy)
4) Akwarium stoi na spawanym, stalowym stelażu o profilu zamkniętym 40mm. Za ogrzewanie odpowiada grzałka Tetra 100( w zapasie mam też 200-tkę)
5) Parametry wody: Temperatura 27 st. Cel. PH 7,5 TWW 12 TWO 13
6) Dekoracje: na dnie drobny żwirek ( 1-2mm + kilka garści nieco większej granulacji) Otoczaki, korzenie, dwie gałęzie z wierzby) - czekam jak zarośnie na dobre glonami Smile
7) Obsada: 6 sztuk( około 2,5-3cm) ex. Cichlasoma Bocourti, 6 sztuk( około 3-4cm) Vieja Hartwegi, 4 sztuki X. Helleri ( odmiana Wiedeńska Wink ) + zgraja zatoczków o kontrolowanej populacji, którą skutecznie uszczuplają pielęgnice.
Ostatecznie ma zostać po 1 parze pielęgnic, czyli 4 sztuki.
8) Roślin wyższych brak.
9) Postaram się na bieżąco wpisywać nowe informacje o zmianach w zachowaniu młodych ryb, poparte zdjęciami( niestety fotografowanie idzie mi jak krew z nosa )

.jpg   ryby zmniejszone.jpg (Rozmiar: 78.99 KB / Pobrań: 1,101)
.jpg   ryby zmniejszone 2.jpg (Rozmiar: 79.37 KB / Pobrań: 1,097)
.jpg   ryby zmniejszone 3.jpg (Rozmiar: 54.49 KB / Pobrań: 1,095)
.jpg   ryby zmniejszone 4.jpg (Rozmiar: 44.28 KB / Pobrań: 1,094)
.jpg   ryby zmniejszone 5.jpg (Rozmiar: 68.42 KB / Pobrań: 1,092)
.jpg   ryby zmniejszone 6.jpg (Rozmiar: 58.54 KB / Pobrań: 1,094)
.jpg   ryby zmniejszone 7.jpg (Rozmiar: 79.62 KB / Pobrań: 1,132)
.jpg   ryby zmniejszone 8.jpg (Rozmiar: 69.36 KB / Pobrań: 1,128)
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Akwarium z boku wygląda rewelacyjnie!
Czekam na lepsze zdjęcie "z frontu".

Myślę, że regał o ile jest ładnie zespawany, to bedzie wyglądał o wiele lepiej nie obudowany, no chyba, że to pełni jakąś funkcje (ochrona przed ciekawością dzieci) ?
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Widok z boku jest rzeczywiście powalający Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Niezle akwaSmile A rybeńki super gdy urosna beda piekneWink Obys tylko robil aktualizacje bedzie ciekawie to wygladalo, ciekaw jestem ile beda mial ycm dorosle bocourti w takim akwaWink

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wygląda naturalnie. Ładny zbiornik i ciekawa obsada.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A gdzie dostales bocourti,jesli mozna wiedziecWink ?

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
UKASH, akwa spoko, ale zrób fotę od frontu wieczorem, bo tak to wszystko się odbija, a wieczorkiem z odpowiednim czasem naświetlania (odpowiednio dłuższym) efekt może być dużo lepszy.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
super się zapowiada, tylko jak chcesz aktualizować zdjęcia i informacje o rybach to zacznij już teraz w dziale "prezentacja pielęgnic" - każdy gatunek z osobna, pamiętaj zdjęcia jako załączniki i nie inaczej Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(07-05-2012, 18:05 PM)filas napisał(a): ... pamiętaj zdjęcia jako załączniki i nie inaczej Wink

Albo filmiki na YT Smile

A wracając do oceny akwarium to powiem tylko, że przykuwa moja uwagę Smile
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Coś mi się zdaje, że przy następnej obsadzie wywalę z akwarium te okropne granity i w końcu "odłowię" sobie zwykłe szare otoczaki. Nic nie wygląda naturalniej w akwarium imitującym rzekę. Moim zdaniem powinieneś dodać coś, co wyznaczy wyraźne terytoria - jakiś wysoki kamień, czy dwa, albo korzeń. Na razie ryby są małe, ale potem lepiej by miały gdzie podchodzić do "płota". W przeciwnym wypadku jedna para zajmie całe akwarium i będzie problem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości