• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Górne granice temperatur.

#1
Mam pytanie, podczas leczenia pielęgnic CA do jakiej wartości maksymalnej można podnieść temperaturę na 2-3 h przy maksymalnym napowietrzaniu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
A leczeniu na? Szukam sensownosci podnoszenia temp. na 2-3 godz.

Patrzac na temperatury wody biotopow CA mysl, ze temp. 27-30, zaleznie od gatunku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Chodzi rzecz jasna o ospę Smile . Ale jeżeli nie wyskoczymy ponad te 30 to i tak nie ma sensu prawda?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Meeki to są twarde bestie, ale gorzej z nikaraguańskimi...
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja mialem przyjemnosc z ospa... Z 4 razy w swoich baniakach. Nigdy, nigdy nie podnosilem temperatury ponad 30. Leczylem standardowo lekami JBLa i Sery jak tylko zauwazylem, ze cos nie tak. Wiem jakie sa opinie, ze temperature na 32 itd. Ja swoje ryby trzymalem i trzymam na optymalnych temperaturach, nawet powiem, ze blizej dolnej granicy i to daje mi zawsze zapas na podniesienie temperatury ale nigdy powyzej granicznej. Ta metoda nigdy mnie nie zawiodla, fakt, wymaga cierpliwosci ale tej mam dosyc Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wiecie, w lato, w zasadzie juz teraz ( weekend majowy) u mnie w akwarium jest non stop 29-30 stopni, ryby czuja sie raczej OK, nie wykazuja oznak zestresowania, pokarm przyjmuja w sposob normalny; kiedys pamietam lata kiedy w porach cieplych mialem ( niestety) po 32 st. i na krotki czas tez bylo ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Po wystąpieniu kropek podniosłem z 26 do 28 i właściwie tyle. Znaczy dałem leki, dzisiaj kropek jest zdecydowanie mniej, na szczęście starsze osobniki nie wykazują zarażenia.
Meeki są twardsze Piotrze? Big Grin A ja myślałem na odwrót ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(30-04-2012, 08:51 AM)UKASH napisał(a): Wiecie, w lato, w zasadzie juz teraz ( weekend majowy) u mnie w akwarium jest non stop 29-30 stopni, ryby czuja sie raczej OK, nie wykazuja oznak zestresowania, pokarm przyjmuja w sposob normalny; kiedys pamietam lata kiedy w porach cieplych mialem ( niestety) po 32 st. i na krotki czas tez bylo ok.

No ale schładzasz wodę chybaWink, czy masz same dyski?Wink
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie mam dyskow Smile i nie schladzam w inny sposob jak wlaczanie swiatla poznym popoludniem, dodatkowe otwory w pokrywie, ruch wody przy powierzchni wody( straszliwie paruje!) Kiedys biegalem z wiadrami i zimna woda, dalem sobie spokoj.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja mam ten luz ze wiekszosc baniakow w piwnicy a te w domu maja raj klimatyzacji Smile Gdy nie mialy, to wentylatory dawalem, chlodzily zawsze o te dwa stopnie.
Dyski na 32? Na temat trzymania tych ryb - form hodowlanych, w takiej temp. i podawaniu miecha, metabolizmu itd. moje zdanie wielu zna. Big Grin
Mekka ma wyzszy zakres temperatur i na moj nos wytrzymalsza Wink

Heisler, zrobiles ok i tak trzymaj. Zycze zdrowia... obsadzie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości