• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada 240l do kirysków

#1
Cześć wszystkim. To mój pierwszy post tutaj jak i pierwsze będą moje doświadczenia z pielęgnicami. Trochę znudziła mi się moja obsada i chcę iść tym razem w pielęgnice.
Mam akwarium 240l o długości 120cm, a w nim chcę pozostawić kiryski panda, bo to moje ulubione rybki. Mam również brzanki brokatowe, ale mogę z nich zrezygnować.
Jakie mogę dać do akwa pielęgnice lub może jakieś mniejsze z Apisto? Nie chcę aby w akwarium było pusto, więc oprócz kirysków i pielęgnic zależałoby mi też na jakimś stadku w toni tak jak do tej pory były brzanki.
Jak coś od razu napiszę, że nie podobają mi się mało wyraziste rybki typu Cleithracara maronii.
Macie jakieś ciekawe propozycje?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Parametry wody?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(11-03-2022, 18:28 PM)Arlekin napisał(a): Parametry wody?
Aktualnie mam takie pod kiryski, w stronę bardziej neutralnych, ale mogę osiągnąć każde (byle odpowiadały kirysom i innym rybom). Gh 10, ph 7, temp 24stC.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
@Ferro Jeżeli chcesz mieć kiryski to Apisto byłyby naturalnym wyborem. Do tego drobnoustki w toń i masz klasyczne akwarium z Apistogramma. Na pewno warto byłoby zejść z parametrami (pH poniżej 7, GH lepiej poniżej 5) i masz tak na prawdę szeroki wybór. W takim akwarium przy odpowiednim zagraceniu (właśnie, może pokaż jaki masz tam wystrój) możesz mieć spokojnie samca i dwie samice dwóch gatunków Apistogramma. Zobacz co ma np. @mpaw  w ofercie i się zastanów co Ci odpowiada.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(14-03-2022, 17:22 PM)piotrK napisał(a): @Ferro Jeżeli chcesz mieć kiryski to Apisto byłyby naturalnym wyborem. Do tego drobnoustki w toń i masz klasyczne akwarium z Apistogramma. Na pewno warto byłoby zejść z parametrami (pH poniżej 7, GH lepiej poniżej 5) i masz tak na prawdę szeroki wybór. W takim akwarium przy odpowiednim zagraceniu (właśnie, może pokaż jaki masz tam wystrój) możesz mieć spokojnie samca i dwie samice dwóch gatunków Apistogramma. Zobacz co ma np. @mpaw  w ofercie i się zastanów co Ci odpowiada.

Podobają mi się Apistogramma Baenshi i Borelli albo Viejita. Któreś z nich by się nadały? I mogę trzymać parki/haremy dwóch gatunków Apisto? Jeszcze mam pytanie, czy można z takimi pielęgniczkami trzymać kosiarki? Dostałem trzy niedawno i szkoda by mi było się pozbywać, bardzo pocieszne są.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Weź pod uwagę, że bardzo szybko z takiej małej kosiarki zrobi się całkiem spory kombajn o wiele większy niż apisto.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W sensie że to jakiś problem dla tych apisto że będą pływały z większymi rybami? Chyba że chodzi o samą wielkość zbiornika dla kosiarek, ale to myśle że 120cm jest ok choć uważam że to absolutne minimum. A właśnie @Ferro jaka szerokość tego zbiornika. Co do łączenia apisto to chyba najlepiej jakby się kolega @Ruki wypowiedział.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Miałem swego czasu jedną kosiarka z Teaniatusami . To są dość aktywne ryby i robią sporo zamieszania w zbiorniku. Mi kłócimy się i wizualnie i pod względem zachowania z resztą obsady.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(18-03-2022, 23:54 PM)macioch napisał(a): W sensie że to jakiś problem dla tych apisto że będą pływały z większymi rybami? Chyba że chodzi o samą wielkość zbiornika dla kosiarek, ale to myśle że 120cm jest ok choć uważam że to absolutne minimum. A właśnie @Ferro jaka szerokość tego zbiornika. Co do łączenia apisto to chyba najlepiej jakby się kolega @Ruki wypowiedział.

Dokładnie 120x45x45 taki niestandardowy trochę.
Ktoś wyżej pytał o wystrój to od razu dodam, bo akurat zmieniałem. Mam teraz obsadzony tył i boki (kryptokoryny i takie długie trawiaste coś, lotos zielony) z przodu głównie plaża a boki obsadzone lobelią, na skalach i korzeniach różne mchy. Większość roślin świeżo dosadzana i jeszcze rosną, bo wystrój zmieniałem.
Jak coś to bardzo mi się spodobały też pielęgniczki Macmasteri.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Przede wszystkim kosiarki wymagają innej wody niż wspominane tu apisto. Po drugie, będą zbyt aktywnym i zbyt dużym towarzystwem dla nich. I ich stadko powinno stanowić minimum 5-6 sztuk.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • Goran
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości