• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla multispinosa

#1
Od jakiegoś czasu pływają u mnie te przepiękne ryby Hura Ryby dzikie z Surinamu, trafiły do mnie oczywiście od Arsika Wink  Na początek dotarły do mnie dwie sztuki (samiec i samica) jednak szybko się okazało, że tym razem w takim układzie nie ma szans na powodzenie Klotnia Od razu samica ( jest większa ) zdominowała samca i sukcesywnie go gnębiła . Jedynym logicznym rozwiązaniem było powiększenie stada ... Niestety po dodaniu kolejnych trze sztuk, dominująca samica wcale nie miała zamiaru odpuścić, tylko rozpoczął się terror wszystkich czterech sztuk.  Miarka się przebrała i zadziorna samica, na razie trafiła do osobnego baniaka, gdzie przebywa z większymi od siebie Heros severus Curare i Mesonauta insignis. Tutaj herosy szybko sprowadziły ją do pionu co znacznie zmniejszyło jej zapędy Wink
Pozostałe cztery sztuki pozostały razem w zbiorniku i wygląda na to, że dogadują się bez większych problemów ... co dalej zobaczymy Usmiech 

                               
[-] Post Macraei otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piękne zdjęcia pięknych ryb. Według mnie ta grupa Crenicichla to top wśród pielęgnic Smile Trzymam kciuki za dobranie pary, to by było coś.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dawno nie było crenicichli na forum. Są śliczne Heart Z pewnością będzie co obserwować.
Z dwojga złego lepsza agresywna samica niż superagresywny samiec. Samica w końcu dojrzeje do tarła i będzie adorować partnera. Z bardzo agresywnymi samcami jest różnie. Czasami tak bardzo skupiają się obronie terytorium i terroryzowaniu współmieszkańców, że jest to dla nich ważniejsze niż odbycie tarła. Takie samce często nigdy nie dobierają sobie partnerki. To takie luźne spostrzeżenie, które można chyba odnieść do wszystkich pielęgnic.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Coś w tym jest co piszesz Kuna, choć jak mi się przypomina samica C. marmorata atakująca samca po przeciwnej stronie akwarium (60 000 L, 10 m długości) w Palmiarni w Gliwicach, to nie wiem czy zawsze samiec zdąży dożyć momentu, gdy samica dojrzeje do tarła Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(17-08-2021, 11:59 AM)piotrK napisał(a): Coś w tym jest co piszesz Kuna, choć jak mi się przypomina samica C. marmorata atakująca samca po przeciwnej stronie akwarium (60 000 L, 10 m długości) w Palmiarni w Gliwicach, to nie wiem czy zawsze samiec zdąży dożyć momentu, gdy samica dojrzeje do tarła Big Grin
Jeśli by nie dożył to znaczy ze akwarium było za małe Rotfl
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No i wygląda na to, że dobrała mi się para Hura Kilka fotek, na których widać, że ewidentnie zaczynają coś kombinować... Ciekaw jestem czy coś z tego będzie bo to jeszcze bardzo młode ryby Mysl
                               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jedna z najładniejszych Crenicichla dla mnie. Trzymam mocno kciuki za udane tarło, jak nie pierwsze, to następne.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Również mocno kibicuję Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Rewelka, także trzymam kciuki. Młode może i są, ale po samicy widać, że jest gotowa Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Jakaś aktualizacja? Jak wyglada ich zachowanie? Walczą między sobą czy są w miarę spokojne? Z czym pływają?
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: Macraei
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości