• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nanochromis transvestitus

#1
Witam.
Mam kilka pytań odnoście tych ryb, jakie są minimalne wymiary akwarium, w jakim stosunku liczbowym powinny być hodowane i coś na temat dymorfizmu płciowego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Smile
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=342
W trakcie zmian! :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(07-04-2012, 12:06 PM)BambusKLB napisał(a): http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=342

Tak się złożyło, że w tym temacie nie ma odpowiedzi na ani jedno moje pytanie. Wink
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie znam takiej ryby jak Nanochromis transwestitus. Wink Znam tylko transvestitus. Wink

Co do zbiornika- dla pary minimum to akwarium o dnie 60x30 cm. Jak wszystkie Nanochromisy sa to ryby monogamiczne, więc trzyma się je w parkach(oraz wielokrotnościach). Co do dymorfizmu to chyba żart, co nie? Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Źle się wyraziłem. Chodzi mi o stosunek do siebie i innych ryb.
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Należałoby kupić co najmniej dwie pary, ew. po czasie drugą oddać. Kiedyś kupiłem parkę, i ryby ciągle to się lały, to zalecały do siebie (samica wyginająca się w mniej więcej w taki kształt: ~ wyglada rewelacyjnie). Miałem jednak za twardą wodę i nic z tego nie wyszło. Uchodzą za dość spokojne i płochliwe jak na swój rodzaj, dlatego jakieś drobne towarzystwo w toni wody byłoby dobrym pomysłem (to ryby denne, szczelinowce). Zarówno ze względów wizualnych jak i dla ich dobrego samopoczucia.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Więc co byś polecał jako towarzystwo dla nich?
[Obrazek: all.png]
Osoby używające więcej niż trzech pytajników lub wykrzykników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.
www.forumakwarystyka.eu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Jakieś małe niezbyt za agresywne kąsacze, albo nie za płochliwe karpieńcowate. Nie żebym tu komuś robił reklamę, ale Daniel ostatnio sprowadził Procatopus - pewnie też by się nadawały.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
mam harem 1+2 w zbiorniku o dnie 125x45 towarzystwo to ze 20 proporczykowców, proporczykowcą nic nie robią czasem przegonią od żarcia, w moim zbiorniku i takim układzie jest spokój nie leją się zbytnio między sobą [/u] Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Witaj na forum futermelok! Brzmi ciekawie, spore akwarium dla niewielkich ryb, musi im być świetnie. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję ujrzeć materiał zdjęciowy Wink
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości