• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Motaguensis wystrój akwarium

#1
Witam wszystkich chetnie poczytam wasze opinie co do zbiornika i wystroju dla Motaguensis. mam takowa parke i w połowie kwietnia zamierzam przeprowardzic u nich generalne przemeblowanie i chcialbym urzadzic im zbiornik typowy dla motek.
Prosze piszcie swoje opinie i co myslicie o tym akwarium mam 375l tylko dla nich wiec jest co zrobic. jak byscie mieli jakies fotki akwari to chetnie obejrze. Akwa ma byc w salonie wiec musi spoko sie prezentowac. A wiec słucham waszych porad.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ja te ryby widzę w dosyć ciemnym wystroju - ciemne, duże głazy i piaszczyste podłoże, ale również o jak najciemniejszym odcieniu. Do tego jakiś na prawdę spory konar i gwarantuje, że ryby będą się jeszcze piękniej prezentowały.
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
popieram, ten "tygrysi" deseń aż się prosi o ciemne tło i wystrój, a jeżeli para będzie miała to akwarium dla siebie to i niema specjalnie potrzeby dzielić go na jakieś rewiry, dużo przestrzeni dla ryb i jeden duży, gruby konar jak wspomniał Adam idealnie by wyglądał
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
dzieki za prady w kwietniu bede zmieniał wystrój wiec sie podpytuje Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No i zamiast wapieni / tufu użyj zwykłych, szarych otoczaków. To jest jedyny słuszny kamień do CA. Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
i nigdy ich nie czyść Smile

oczywiście to tylko kwestia upodobań, ja lubię jak kamloty mają na sobie syfek, glony itp.
Na ironię jak miałem Malawi to nie mogłem natrafić na jakieś fajnie "powiewające" krasnorosty, teraz za to w CA utrzymuje mi się piękny, gęsty włochacz

   

śliczny dywanik Wink
oczywiście nie każdemu to się podoba
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Popieram przedmówców będzie wtedy fajne akwarium i jeszcze bardziej uwydatnia się kolory tych rybSmile

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Wizja przedstawiona przez Adama bardzo pasuje do tych ryb.
Kamyczki - cóż - nie przepadam za "zwykłymi i szarymi" otoczakami, które są dla mnie jedynie uzupełnieniem wystroju (jak u Lee N.) dlatego sugeruję jakieś kamienie o kształtach ciekawszych niż okrągłe, ale jednocześnie dość obłych, aby uniknąć ryzyka zranienia ryb.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(30-03-2012, 13:50 PM)bernard napisał(a): .... dlatego sugeruję jakieś kamienie o kształtach ciekawszych niż okrągłe, ale jednocześnie dość obłych, aby uniknąć ryzyka zranienia ryb.

Dziś mam "dzień wredoty" Tongue
Wytłumacz mi co znaczy okrągłe (figura płaska) w odniesieniu do kamieni Tongue
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Chyba dzień mądrali Tongue
Jak na coś patrzysz, to obiekt widzisz w dwóch wymiarach i jak najbardziej ten obiekt może mieć okrągły kształt.
Ja nie widzę w tym określeniu nic nieprawidłowego. Jak inaczej jednym słowem określić kształt?

Edit: Figurą płaską jest okrąg/koło, a wyrażenie okrągły to zupełnie inna para kaloszy.

Przynajmniej tak mi się wydaje Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości