• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 240l-Skalary ?

#11
Nawet jeśli kupisz dzikie, musisz mieć pewność, że u sprzedawcy nie były (po aklimatyzacji) trzymane na kranówce. Dobór ryb zasadniczo nie będzie się różnił. Możesz zapytać Artura (arsik) - często ma w ofercie odłowy (w tym przypadku na pewno są one w odpowiedniej dla nich wodzie i być może nie będzie potrzeby dużej zmiany parametrów wody w Twoim akwarium)
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
   

   

Tak wygląda tydzień po zalaniu. 

Bardzo dziękuje za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Akwarium gustownie urządzone ale razi mnie w oczy ta świeża gałąź na pierwszym planie, jak już musi być to chociaż inaczej ułożona żeby nie było widać tego cięcia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Właśnie super akwarium, tylko ta gałąźSmile
Ze swojej strony polecam połączenie z Apistogramma Baenschi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Przepraszam że spamuję w tym watku, ale ktoś wyżej napisał: Jeśli warstwa piachu nie będzie wystarczająco gruba, to kiryski dokopią się do torfu. To już czytałem w kilku miejscach.
Więc moje pytanie brzmi: i co z tego? Czy to je zabije?


A do autora wątku: neony by tam świetnie pasowały ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Albo zamist neonów dorzuć stado zwinnika blehera
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Torf nie zabije, natomiast poruszany może brudzić wodę (to zależy od rodzaju torfu) i popsuć estetykę, o ile celem twórcy akwarium jest, aby na dnie był widoczny tylko piasek Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ze zdjęć, które wstawiłeś bije spokój, taka "powolność" idąc w tym kierunku skalary to świetny wybór, ale jeżeli chcesz kąsacze to może coś spokojniejszego niż zwinnik blehera. Owszem ryba trzyma się stada, ale jest bardzo ruchliwa, moim zdaniem zepsułoby to stworzony obraz. W miejsce neona (który podobnie jak bystrzyk amanda skończy jako karma dla skalara) lub zwinnika, wrzuciłbym np.: hyphessobrycon pulchripinnis - cytrynka lub hyphessobrycon sweglesi - fantom czerwony. Ryby mniej ruchliwe, ale bardzo ładne. Sam mam je w zbiorniku, cytrynka trzyma się w stadzie i pięknie wybarwia na żółty kolorek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Miało być inaczej a wyszło jak wyszło.


   

   


Na żywo wygląda dużo lepiej. 

Jeżeli chodzi o obsadę, to mniej więcej się klaruje, na pewno będą pielęgniczki Dodgy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Teraz sam nie wiem Kakadu czy Inki, temperatura w akwarium 24st+, Inki z tego co czytam potrzebują lekko chłodniejszą wodę?.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości