• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Symphysodon aequifasciatus Curuai red center bar

#43
(14-02-2018, 08:19 AM)MatB napisał(a): Kwestia czy z wystrojem czy nie jest drugorzędna. Jeżeli przy bardzo intensywnym karmieniu jesteśmy w stanie utrzymać parametry wody to w czym problem?

No w tym, że to bardzo trudne i nie jesteś pierwszym, który chce kijem rzekę zawrócić. Ja sam, jak już wspomniałem też tak chciałem i niestety poległem.

Powiem więcej, miałem przez dwa lata "sterylną" hodowlę San Merah i też wydawało mi się, że jak mam wodę okej to po co z wiadrami latać i ją codziennie zmieniać. Te ryby, które miały codziennie nową wodę rosły dużo szybciej od tych, które miały wodę zmienianą co trzy dni. Po mimo tego, że ta trzydniowa woda nie miała NO3 o innych parametrach nie piszę bo to jasne, że miękka i kwaśna (Ph między 5, a 6) (kH od 1 do3).

Ja swoje "eksperymenty", bo tak to trzeba nazwać prowadziłem na młodych w akwarium 730l. Masa wody jak na parę z 10 podrostkami. Z 6 cm doszyły do 10 i koniec.

Jeśli chodzi o karminie młodych mięsem (serca indycze czy wołowe) też byłem przeciwnikiem. Pisałem nawet o tym kiedyś w MA, że krowy nie wpadają do Rio Negro Big Grin, ale po własnych próbach mówię tylko, że mi to nie wyszło. Karminie ryb powyżej 10cm to już inna bajka.

Nie mniej jednak wątek będę śledził, bo u mnie na forum nikt takich prób nie podejmuje. Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Symphysodon aequifasciatus Curuai red center bar - przez BlackWater - 14-02-2018, 10:14 AM
RE: Symphysodon aequifasciatus Curuai red center bar - przez rycerz - 03-05-2019, 09:10 AM

Skocz do:


Browsing: 7 gości