• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ryby z innej beczki

#31
Ja bym dopisał jeszcze różne odmiany proporczykowców.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(11-05-2018, 17:54 PM)Papja napisał(a): Za chwilę wychodze, ale już zacznę wyliczać-poźniej jak mi się coś przypomni doklepę jeszcze, innych tez zachęcam Big Grin.

Apistogramma borelli
Apistogramma trifasciata(jeżeli mamy ryby z Argentyny/Paragwaju)
Apistograma commbrae(Urugwaj)
'Geophagus' brasiliensis
Molki, gupiki, mieczyki, platki- byle nie zbyt wydelikacone odmiany
Żyworódki, ameki i sporo innych
Wszystkie Gymnogeophagus
Wielkopłetwy
Subtropikalne Channa(dobrze zabezpieczyć pojemnik!)
Kardynałki
Niezbyt ciepłolubne brzanki(np. różowe)
Czerwieniaki(występują nawet introdukowane w którejś rzece w Austrii bodajże :o)
Drobniczki jednodniówki
Niezbyt ciepłolubne danio
Jordanelki
Badisy i Dario dario
Bardzo dobrze się trzymają też krewetki karłowate Neocaridina i raczki Cambarellus Smile.

Hej! 


Te gatunki co wymieniłeś w poście mogą żyć w 90l kastrze i co z filtracją?

Dziękuje za odpowiedź Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Wszystko oprócz czerwieniaków, Channa(wyjątek sp. Inle lake, parka będzie miała od bidy ok) i 'Geophagus' brasiliensis Wink. Oczywiscie nie jednoczesnie, tylko po jednym, moze dwa gatunki(np. Badis badis+kardynałki). Filtracji nie potrzebujesz, ważne, żebyś miała dużo roślin i dojrzała kastrę. Możesz podłączyć napowietrzanie, jeżeli masz taką możliwość Smile.

Gatunków można spokojnie dopisać dużo więcej, niech mi ktoś odkopie ten temat za miesiąc, jak będę już miał wolne od studiów, to się zbiorę i wypiszę ile mi się poprzypomina Big Grin.

Niestety u mnie wyszło jak zwykle Tongue. Nie miałem czasu na przygotowanie baseników, zobaczymy czy wystartuje w tym roku, czy plan przekładam na kolejny Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(04-06-2018, 22:15 PM)Papja napisał(a): Wszystko oprócz czerwieniaków, Channa(wyjątek sp. Inle lake, parka będzie miała od bidy ok) i 'Geophagus' brasiliensis Wink. Oczywiscie nie jednoczesnie, tylko po jednym, moze dwa gatunki(np. Badis badis+kardynałki). Filtracji nie potrzebujesz, ważne, żebyś miała dużo roślin i dojrzała kastrę. Możesz podłączyć napowietrzanie, jeżeli masz taką możliwość Smile.

Gatunków można spokojnie dopisać dużo więcej, niech mi ktoś odkopie ten temat za miesiąc, jak będę już miał wolne od studiów, to się zbiorę i wypiszę ile mi się poprzypomina Big Grin.

Niestety u mnie wyszło jak zwykle Tongue. Nie miałem czasu na przygotowanie baseników, zobaczymy czy wystartuje w tym roku, czy plan przekładam na kolejny Wink.
Trochę mnie zainspirowałeś tymi zbiornikami Big Grin też planuje postawić taki " basenik" za jakiś czas ale jeszcze nie mam pojęcia co tam wpuścić, u mnie w domu już stoją 2 akwaria ale pora na coś innego. Chętnie dowiem się o innych gatunkach, które można trzymać w takich basenikach Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Co do czerwieniaków, to trzeba dodać, że w Austrii występują w strumieniu z wodą termalną, gdzie akwaryści zwykli wpuszczać ryby, jak im się znudzą... Tam jest ciepła woda cały rok. Obserwowano tam jeszcze np. zbrojniki, żałobniczki, żyworódki i inne pielęgnice. Wszystkie ryby były podgryzione prawdopodobnie przez dużą, zaaklimatyzowaną populację czerwieniaków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Mamy o tym wątek na forum Wink
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=70
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Witam.Mam dwa pojemniki o wymiarach 70 x 50 x20 .Czy nadadzą  się na  letnie hodowle żyworódek ????
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(11-06-2018, 15:05 PM)Czesiu32 napisał(a): Witam.Mam dwa pojemniki o wymiarach 70 x 50 x20 .Czy nadadzą  się na  letnie hodowle żyworódek ????

Jeszcze puste stoją?! Haha
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Smile pytanko było retoryczne Smilew pierwszym już pływa 8 gupików,drugi pojemnik dopiero dorasta i mam dylemat czy wpakować molki czy jakieś labirynty np.;gurami lub prentniki

jest plan na przyszły rok :kupić 3 (pojemniki,zbiorniki) Mauser 1000 l podzielić na pół i coś pohodować.Plan już jest w głowie wykonanie....czekam na 2019 Smile

Prętniki SmileSmileSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Prętniki są ciepłolubne. Zaraz je będziesz musial wyławiać. Wielkopłetwy możesz trzymać do późnej jesieni....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości