• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cribroheros rhytisma "Rio Lari"

#11
Będzie fajna ryba Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Nie mam cienia wątpliwości, choć teraz widzę że z pół roku mogły spokojnie spędzić w osobnym akwarium, bo tam szybciej dogoniłyby żółtki. Ale też niczym nowym nie jest fakt, że centralsy rosną dość powoli Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Astatheros to nie Crypto, one rosną wolniej i czasami jak patrzy się na nie co dziennie to jest wrażenie, że stoją w miejscu. Jednak warto czekać, ryby, które dłużej rosną i dłużej dojrzewają pokazują więcej ciekawych zachowań Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Trochę czasu minęło od ostatniej aktualki. Moje Arhytisma urosły, choć to nadal najwolniej rosnące ryby jakie miałem. Kupiłem je na początku marca tego roku, największe osobniki miały wtedy 3 cm. Obecnie największy ryb ma ledwie 6 cm, czyli po 8 miesiącach urosły o ledwie 3 cm! Nawet jeżeli to podwojenie długości, to wciąż strasznie powoli. Przez jakiś czas trochę panikowałem, myśląc, że zbyt duża liczba nanoluteusów może wyjadać im pokarm sprzed nosa, dlatego pozbyłem się połowy mojego stada "żółtków". Niemniej akwaryści z zachodniej i południowej europy uspokoili mnie, że ten gatunek z tego źródła (Don Conkel, USA) po prostu tak ma. Nie zmienia to faktu że karmię je częściej niż pozostałe akwaria. Nanoluteusy są z tego zadowolone Big Grin

Poza rozmiarami zmieniły się też ich kolory, co słabo, ale jednak przedstawia pierwsze zdjęcie. Przy świetle słonecznym nie sposób zrobić im zdjęcia (odblaski na szybie) ale wtedy wyglądają po prostu przepięknie. Nadal mam 4 wyraźnie większe i 2 wyraźnie mniejsze (i mniej kolorowe) ryby. Ciekawe, że podobno u tego gatunku to samice mają więcej plamek na ciele...

W międzyczasie zaszła też jeszcze jedna zmiana, którą zauważyłem stosunkowo niedawno. Mianowicie dotychczas dno w akwarium w ogóle nie było przekopane. Nanoluteusy kopią właściwie tylko w obrębie groty tarliskowej, a rhytisma były chyba za młode i tylko od czasu do czasu "dziobały" dno. Ale teraz jest inaczej, od jakiegoś 1,5-2 miesięcy dno jest regularnie "przewietrzane" i glony nie mają szans już go porastać. Ziemiojady wreszcie stały się ziemiojadami (zdjęcie 2) Smile


Załączone pliki Miniatury
       
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
No faktycznie wolno rosną, ale za to jak ci pięknieją Big Grin (foto nr 1)
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Cóż cierpliwość jest cnotą akwarystów Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Czas leci, a ja mam je nadal. Wygląda na to, że to wśród tych większych czterech ryb mam jedyną samicę, ale to potwierdzi się dopiero, gdy podejdą do tarła, co powinno mieć miejsce pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Te mniejsze ryby są chyba skarłowaciałe i raczej nie wiążę z nimi wielkich nadziei (poza tym to raczej samce). A tak prezentuje się dominant, obecnie ma około 11 cm Smile

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Piękne ryby Big Grin. Czy uważasz, że dno około 120x50cm im wystarcza?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jak byłem u Ciebie to skubańce tak nie kopały Smile Piękne rybska
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Aktualizuj na bieżąco, żeby zainteresowani zdążyli sobie zaklepac maluchy Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości