• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Grzałki Aqua-el'a. Ugotowanie czy porażenie prądem?

#31
Niestety nie byłem wyjątkiem od reguły i po 9 miesiącach użytkowania grzałka trafia na gwarancje. Powód- albo wcale nie grzeje albo chce ugotować ryby :/ No i chcąc nie chcąc zakupiłem EHEIMA 150W.
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Odkopię temat. co tam u was aktualnie grzeje?
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
U mnie aktualnie grzeją grzałki z firm
Resun 100W działa chyba juz z 5/6 lat w różnych akwariach aktualnie w 45l bo nie miałem nic innego,
Chińska jeneca 200w w 450l od około 3/4lat ,
Diversa 50W od roku czasu w 54l
I jakiś chińczyk 150W działa jakies 6 lat w 200l
Aquael 75W od pół roku model z tych nowych ekstra z cyfrowym sterowaniem
Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Ten Resun fajnie Ci utrzymuje temperaturę? Cenowo wychodzi 1/3 tego co płaciłem za eheima.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(25-05-2021, 15:37 PM)ksonski napisał(a): Ten Resun fajnie Ci utrzymuje temperaturę? Cenowo wychodzi 1/3 tego co płaciłem za eheima.
nie mam z nia żadnych problemów jak na razie. Jedynie to że musi mieć ustawiony stopień więcej na wskaźniku niż chcę mieć w zbiorniku ale tak miała od samego początku.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
To raczej norma, że trzeba mniej więcej o stopień więcej ustawiać. Woda przy grzałce zawsze będzie cieplejsza niż w reszcie zbiornika. U mnie grzałka za HMF -em w zimie nawet o 2 stopnie była podkręcona (26°) i przy 2,4 m długości na drugim końcu baniaka było 24°.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Eheim też jest przereklamowany. Po roku musiałem wymieniać przyssawki bo oryginalne już nie trzymają. Temperaturę też nie utrzymuje super. Co jakieś dwa tygodnie podnosi sobie o 0,1 stopnia. Na początku ustawiłem 25 a po jakimś czasie miałem już 26,3. Jak ruszyłem minimalnie głowicą na niższą temperaturę to zaczęła jeszcze bardziej grzać, musiałem ze dwa razy zrobić duże ruchy głowicą żeby załapała i aktualnie żeby mieć 25 stopni musiałem ustawić na 24.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Ja za wzór solidności zawsze uważałem i miałem jagery.
Ale teraz trochę zamieszam w wątku Haha- jakiś rok temu kipiłem aquael platinium i jestem bardzo zadowlonymy. Grzałka utrzymuje temperaturę precyzjnie nie podbija dopiero jak spadnie o cały stopień dzieki mikroprocesorowi robi to natychmiast. Sterowanie temperaturą jest za pomocą klawisza a nie pokrętła co pozwala precyzyjnie ustawić temp na wyświetlaczu. Bez problemu szybko nagrzała wodę do 30stopni w 326l - grzałka 200w.
Może rok to niedługo ale mimo obiegowej opini o grzałkach aquael ja na ten moment nie powiem złego słowa. Starych- poprzednich modeli grzałek aquael nie użytkowałem wiec się nie wypowiem.
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(25-05-2021, 19:26 PM)HOLSON napisał(a): Ja za wzór solidności zawsze uważałem i miałem jagery.
Ale teraz trochę zamieszam w wątku Haha- jakiś rok temu kipiłem aquael platinium i jestem bardzo zadowlonymy. Grzałka utrzymuje temperaturę precyzjnie nie podbija dopiero jak spadnie o cały stopień dzieki mikroprocesorowi robi to natychmiast. Sterowanie temperaturą jest za pomocą klawisza a nie pokrętła co pozwala precyzyjnie ustawić temp na wyświetlaczu. Bez problemu szybko nagrzała wodę do 30stopni w 326l - grzałka 200w.
Może rok to niedługo ale mimo obiegowej opini o grzałkach aquael ja na ten moment nie powiem złego słowa. Starych- poprzednich modeli grzałek aquael nie użytkowałem wiec się nie wypowiem.
Również mam od pół roku grzałkę tej serii i na razie jestem z niej bardzo zadowolony. Guzik zamiast pokrętła sprawdza się świetnie.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
dorzucę swoje doświadczenia, obydwa na świeżo

Aquael Gold 500W - po 11.5 miesiącach od zakupu termostat się zjebał. Grzanie na maxa. Wymieniona na gwarancji. Ryby przeżyły bo zauważyłem na czas. Kupuję zaraz RT-2

Aquael Gold 300W - ze 3 lata może ma - pojawiła się woda w środku grzałki.

w Goldach to ustawianie temperatury to jakiś śmiech na sali te pokrętła, absolutne gówno.

Aqua Nova kiedyś - słabe szkło, pękła przy jakimś delikatnym puknięciu w akwarium.

Eheim - dostałem wraz z zakupem używanego akwarium. Woda w środku grzałki po pewnym czasie się znalazła, mogła mieć dobre kilka lat co nie zmienia faktu że to się stać nie powinno

Aquael Platinum wygląda fajnie ale coś po tych doświadczeniach z aquaelem chyba jednak nie. I ona chyba nie ma wyłącznika bezpieczeństwa. W każdym razie nie piszą o tym.

a JBL? ma ktoś jakieś doświadczenia? Tuptuś jak tam doświadczenia po 6 latach z JBL? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości