• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Grzałki Aqua-el'a. Ugotowanie czy porażenie prądem?

#11
Ja mam jaggra 300w w 800L i bez niego temp jest na poziomie 22 a on grzeje do max 26
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wzialem 2 lata temu 4 - 100watowe i jedna 150w - Aquael. Dwie setki od nowego nie trzymaly temperatury. Jedna z nich grzala non stop, druga miala 2-3 stopniowe przegrzewanie zadanej temperatury. Mialem tez wczesniej 150w kupiona w 2004 roku. Dzialala chwile dobrze, pozniej wyjeta z uzytku na jakis rok po ponownym zastosowaniu nie trzymala zadanej temp - stopniowo musialem coraz bardziej zmniejszac jej parametry zeby miec 26C w akwarium. W marcu ubieglego roku po nocy zastalem stado hokejowek i Biotodoma cupido do gory brzuchami. Do dzis winie za to grzalke.
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(04-01-2015, 15:37 PM)piotrK napisał(a):
(04-01-2015, 14:50 PM)Christo napisał(a):
(31-12-2014, 22:24 PM)piotrK napisał(a): słyszałem negatywne opinie nt. np. nowych Jägerów.
Też trafiłem w necie na 2-3 awarie, ale o ugotowaniu ryb przez Jagera jeszcze nie słyszałem.
Kumplowi jaegery ugotowały kilka dobranych par bezcennych Theraps irregularis, które wychowywał od narybku... więc niestety i takie rzeczy mogą się zdarzyć.

Z kontekstu wynika, że sprawcą były nowe Jagery, ale jeszcze dopytam. Piotrek orientujesz się czy na pewno chodziło o nowe (niebieskie lub czarne)?
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Aquael - padly mi jedynie te maluszki od shripmpset, zdaje sie Asqn 5W.
Od ponad 1.5 mam aquelowski NeoHeater 150W, bardzo sobie chwale.
o porazeniach czy ugotowaniach ryb nic nie obilo mi sie o uszy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(06-01-2015, 17:30 PM)thaz napisał(a): Od ponad 1.5 mam aquelowski NeoHeater 150W, bardzo sobie chwale.

1.5 roku?
Sorry, ale to chyba jeszcze żaden wynik.Smile
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Zapytam tego gościa, które Jagery wywołały u niego katastrofę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Będę wdzięczny bo w 60l mam 50W, są chyba jeszcze 25 ale trudno znaleźć (zielone).
Aktualnie…
- 300l ameryko-afryka
- 240l Azja
- 202l Nowa Gwinea
- 156l Azja
- 60l Ameryka Południowa
- 50l przedszkole




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(06-01-2015, 18:03 PM)Christo napisał(a):
(06-01-2015, 17:30 PM)thaz napisał(a): Od ponad 1.5 mam aquelowski NeoHeater 150W, bardzo sobie chwale.

1.5 roku?
Sorry, ale to chyba jeszcze żaden wynik.Smile

Aż takiego dużego stażu nie posiadam Wink odezwę się w tym wątku za 5 lat Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Co do Aquael'a to mi 300W spaliła się po 3 latach, z kolei mam starego Aquael'a 50W kwarcowego co działał nieprzerwanie przez 11 lat. Miałem tez tetrę 300W i spaliła się po 4 latach. Mam jeszcze z kolei 2 Eheimy 300W z tych dwóch ostatnich serii, niestety najnowszy jest pobity, a starszy ma zacinający się termostat i działa pod termoregulatorem RT2. Obecnie po waszych pozytywnych opiniach na temat zielonego jagera, takiego obrałem za cel kupna Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Posiadam różne grzałki, w tym i te firmy Aquael.
Ostatnio postanowiłem załączyć jedną z nich (9letni weteran z czego jakies 3 lata przeleżała w szafie). Wszystko działa jak najlepiej- temp na termostacie ustawiona na 27, a w akwarium temp 26. Żadnych skoków nie zaoberwowałem.

Jedynie Tetratec 150W kiedyś mi prawie ugotował ryby (termostat 24*, w akwarium 32*), a tak to szczerze mówiąc nie miewałem nigdy problemów z grzałkami. Przy czym od jakiegoś czasu ich w ogole nie używam Smile
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości