• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paludarium , akwapaludarium

#21
Bardzo fajny temat powstał, ale wydaje mi się, że powinien być wyodrębniony z obecnego. Smile
Szkoda by te ciekawe dyskusje na temat niecodziennych rybek "zaszyte" były w temacie o paludarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
A ja myślałam, że prezentacja paludarium to jedyna metoda, żeby ktokolwiek zajrzał do tego tematu. Traktuję je, znaczy się te paludarium moje jak wabika, taka przynęta.
Chociaż nie ukrywam, że dumna jestem z niego. Sie narobiłam przy nim i trochę ochów i achów mi się należy. Czy nie?
PiterK napisał, że surr coś tam jest ale ja mam po prostu swoj kwiatkowo- rybkowy świat i pociechę z niego i frajdę jak..., że się nie wyraże bo z natury się nie wyrażam.
Wiem, wiem, że niektórzy roślinek nie lubia ewentualnie valisneria i microsorium może być Wink ale jakaś mała odmiana na tym forum się przyda Wink

Ps. Piotrek, dziękuję jak nie wiem co za wczorajszą odpowiedź

Pozdrawiam, Marlena

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
No tak, wyszło trochę jak by paludarium było czymś gorszym od omawianych ryb, nic takiego, Twoje paludarium jest przepiękne i pewnie dużo zmarnowałbym zieleniny i pieniędzy zanim osiągnął bym taki efekt Smile - mnie oczarowało!

Chodziło mi, że niektórych może nie interesować taka forma akwarium natomiast omawiane ryby owszem, łatwiej wtedy odszukać takie informacje czy wrócić do nich po jakimś dłuższym czasie.

A odmiana na forum pewnie, że jest miło widziana, zwłaszcza w tak profesjonalnym wykonaniu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Myślę, że wystarczy w temacie dodać o jakich rybach mowa i będzie ok :-)
Marleno - trop z Włoch prowadzi do Bułgarii. Znasz tam kogoś?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(19-10-2012, 18:14 PM)filas napisał(a): No tak, wyszło trochę jak by paludarium było czymś gorszym od omawianych ryb....

Nic nie wyszło ja ino żartowałam.
Teraz muszę w kuchni zadziałać, poźniej zrobię edit i napiszę więcej


Marlena
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
To napisz normalnie, ja sobie postów nabiję Wink hehehe
A tak serio, to Marleno, może opiszesz nam swoje ryby w dziale: http://cichlidae.pl/forumdisplay.php?fid=45 Będzie nam bardzo miło Smile Tam wiedza zostanie wraz z fotkami, a tu tak sobie o zbiorniku i poszukiwaniu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Rainbow 
W kwestii opisania moich rybek:
Ja mam 5 kirysków panda, 9 otosków, narybek sztuk jedna w paludarium i 5 amano więc nie bardzo jest o czym pisać. Oprócz tego kilkanaście malutkich oryziasów w 30l, no i mamy razem z moim Jankiem duże 2m akwa z tęczankami m.in., docelowo tylko z tęczankami, ale to jakby niezupełnie moje akwarium. Umowa jest taka, on się bierze poważnie za hodowlę dużych tęczanek a ja małych.
Tylko, że ja moich jeszcze ciągle szukam i tylko teorii się trochę nałykałam. Myślę, że ciekawym wątkiem mogą być oryzias woworae.
To mogę dać na forum.

Nie mam też nic przeciwko przeniesieniu tej części tematu dotyczącego pseudomugili gertrudae do odpowiedniego działu.
W temacie paludarium da się linka i już, tylko admina trzeba coby to przeniósł.
W nowym temacie jako pierwszy post można dać ogólną charakterystykę p. gertrudae
Spłodziłam kiedyś na temat pseudomugili pseudonaukowy pseudoartykuł na holenderskie pl. Tam nie było reakcji i nie ma do dziś tam ludziom tylko zielsko w glowie, jestem autorką więc można go dać w nowym temacie jako pierszy jeżeli uważacie, że to ma sens:
Post na holenderskie pl na temat p. gertrudae

To bylby post wprowadzający w temat i w te moje poszukiwania

A tytuł nowego tematu, hm...
Gdzie jesteś moja rybko?
nie....

Ogłaszam konkurs na tytuł do nowego tematu! Nagroda głowna, uśmiech kierowniczki Big Grin



"Marleno - trop z Włoch prowadzi do Bułgarii. Znasz tam kogoś? "

Jeżeli chodzi o Bułgarię to kojarzą mi się trzy sprawy, albo hasła bardziej: Warna, Todor Żiwkov ( ale o niego Ci chyba nie chodziło? ) no i oczywiście Złote piaski ( i zw. z nimi pewna opowieśc mojego mena dawnego pilota wycieczek zagranicznych ale to przy innej okazji)
No i oczywiście Hristo Hristov, fotograf tęczanek ale jego znam tylko z tego, że śliczne zdjęcia robi. Ale coś mi to mówi, ktoś inny też piękne zdjęcia pstryka...
No ale jeżeli nie znam to poznać mogę Wink
Znam dość dobrze rosyjski, już mam linki na jedno forum i konkurs organizowany przez Bułgarów.
Forum:
Forum bułgarskie: Bułgarska akwarystyka encyklopedia ( w dosłownym tłumaczeniu)

dział o tęczankach na tym forum:
Tęczanki na tym forum

Konkurs:
Międzynarodowy Bałkański Aquascaping Konkurs - IBAC 2012


Natępny list na forum tęczankowe Wink :
Rainbowfish Bułgaria forum

Tylko jak zainstalować pakiet językowy rosyjski, to jeszcze myślę pół biedy- wrzucam chyba płytę z windowsem i mam ale co z klawiaturą?
Nu wot, nowyj prabliem!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Paludaria zawsze mi się podobały i uważam że to może być najładniejsza ozdoba w domu jeśli jest ładnie wykonane. To jak najbardziej jest ładne i zbiorniki roślinne się chowają przy takim czymś Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Marleno - opisz oryziasy i ten artykuł myśle, że dać możesz. To już musisz zrobić sama.
Klawiaturę można kupić, albo nakładki są na.

Jestem blisko ustalenia kto ma ryby. To kobieta Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Rainbow 
(20-10-2012, 18:58 PM)Killifish napisał(a): Marleno - opisz oryziasy i ten artykuł myśle, że dać możesz. To już musisz zrobić sama.
Klawiaturę można kupić, albo nakładki są na.

W Holandiii Smile ?
A klawiatura ekaranowa..., może jak zainstaluję pakiet językowy to na kalwiaturze ekranowej będę miała znaki cyrylicy


(20-10-2012, 18:58 PM)Killifish napisał(a): Jestem blisko ustalenia kto ma ryby. To kobieta Smile

Wiedziałam Smile
że kobieta znaczy się Smile






Wiecie, często mną targa, żeby po prostu kupić jakieś gertrudki i nie wybrzydzać ale się trzymam Smile
Wczoraj widziałam na aukcjach aquabid 15 gertrudek + jaja, najwyższa oferta była 20 dolarów, koszty wysłania 15 dol.
Ale odpuscilam.
W wypadku tęczanek rzadko jest wysyłka na cały świat, a tu była. Ale oferodawca z góry asekurował się, że nie bierze odpowiedzialności itp. Zdjęcie nie było pewnie tych, które oferował ale też jakieś niezbyt. Więc nie szarpało mną az tak bardzo.

Jeżeli ktoś nie zna tej strony z rybimi aukcjami to tu jest link, w wypadku np. killifish jest sporo osób oferujących jaja i jest też masa cychlid:

AquaBid amerykańskie alllegro z rybamiWink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości