• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dlaczego większość akwarystów to mężczyźni?

#11
Hmm, musze tego posta mojej kobicie pokazać, że to kobita napisała Big Grin
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Mei, ciekawy temat, może do czegoś w końcu dojdziemy.
Ja nie znam jednoznacznej odpowiedzi ale sięgając pamięcią od lat dziecięcych to większość hobby jakimi się interesowałem albo zajmowali się moi znajomi w zdecydowanej większości dotyczyło facetów. Wszelkie hobby związane z kolekcjonowaniem - filatelistyka, numizmatyka itp. również są domeną facetów. Ciekawe, być może wynika to z jakiejś chęci posiadania, być może chłopy mają coś takiego zakodowane w sobie. Smile Patrząc na dawne czasy to właśnie kobieta była w zasadzie, w posiadaniu mężczyzny Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Moje spostrzeżnie jest dość przyziemne.
Typowa kobieta żyje domem, rodziną, wyglądem, w mniejszym stopniu pracą. Ma mnóstwo mniej lub bardziej ważnych spraw do załatwienia - zakupy (w tym ich zlecenie mężowi), obiad, lekcje dzieci, wizyty lekarskie całej rodziny, kosmetyczka, fryzjer, serial, itp.
Facet, żeby nie zmarnieć potrzebuje konkretnego zajęcia, wykonuje konkretne zadania. Np. jeśli w mieszkaniu potrzebna jest lampa kobieta jeździ po sklepach, ogląda, porównuje, a facet jedzie i kupuje lampę po uprzednim sprawdzeniu mocy żarówki Wink
Dla faceta zazwyczaj najważniejszym zajęciem jest praca, ale ona nie wystarcza i szuka hobby. Realizując pasję szuka dla niej uzasadnienia i nagle okazuje się, że wyjazd 500 km po ryby jest ważniejszy niż posprzątanie domu, czy sprawdzenie lekcji dzieciom, a na jakiś kawałek papieru (czyt. znaczek) wyda pół pensji, bo ten zakup jest przecież niezwykle istotny. Dlatego facet, który przechodzi na emeryturę i nie ma hobby - umiera (pomijam kwestie mniej zdrowego trybu życia), a kobieta (zazwyczaj, choć nie zawsze) ma mnóstwo spraw do załatwienia i żyje życiem swojej rodziny, dzieci, wnuków.
Kobiety, z którymi rozmawiałem na temat akwarium nie mają nic przeciwko oglądaniu, ale zasysanie wody z akwarium, płukanie wkładów filtracyjnych to już nie dla nich - estetyka Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja podam też przykład z mojej innego bardzo małego w porównaniu z akwarystyką hobby- kaktusy (sukulenty). Tu też wydawało by się że roślinkami i kwiatkami zajmują się właśnie kobiety. Nic bardziej mylnego Wink To właśnie faceci również dominują w tym hobby, a już na pewno prawie wszystkie duże kolekcje należą do nich Cool
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dla mnie, jest to mało istotne kto... i tak Was wszystkich potem odkopię, ryby też Big Grin A jak ktoś ma pasję, to płeć bez różnicy, ważne jest mieć pasję, bez pasji, jesteśmy tylko ludźmi, a z pasją... Wink
... mogę spotkać cudownych ludzi, już za kilkanaście godzin Big Grin
Dzięki tej pasji, mam cudowną kobietę, o, i to jest kurna argument Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Moim zdaniem to dlatego, że mężczyźni są twardsi i bardziej wytrzymali na bodźce od natury. Chodzi mi o to, że mężczyźni częściej rozkładają namioty w naturze, w lasach, chodzą na szkoły przetrwania, nawet jak włączycie Animal planet, czy jakieś discovery, to zobaczymy, że w większości programów występują chłopy (np. Bear Grylls) Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(11-09-2012, 22:22 PM)Bobix napisał(a): Moim zdaniem to dlatego, że mężczyźni są twardsi i bardziej wytrzymali na bodźce od natury. Chodzi mi o to, że mężczyźni częściej rozkładają namioty w naturze, w lasach, chodzą na szkoły przetrwania, nawet jak włączycie Animal planet, czy jakieś discovery, to zobaczymy, że w większości programów występują chłopy (np. Bear Grylls) Tongue

A po co? Dla kogo, zgadnij Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Bardzo ciekawe teorie Smile
Mei, dobry temat zapodałaś, idealny do rozwinięcia na ZB Big Grin
Podoba mi się to, co napisał Bernard, że mężczyzna bez zajęcia umiera i mimo, że brzmi to nieco na wyrost, to jednak coś chyba w tym jest... Dodatkowo myślę, że swoją pasją rekompensujemy sobie pracę, która zwykle nie do końca jest tym, o czym marzyliśmy w dzieciństwie Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Mi najbardziej podoba się argument:
(11-09-2012, 14:18 PM)mei napisał(a): Inna kwestia jest taka, że faceci lubią dominować, mieć wszystko pod kontrolą, mieć władzę nad innymi. Tutaj czują się panami małej krainy (akwarium). Rządzą podwładnymi (rybki, roślinki) jak najwięksi królowie Tongue
W odpowiedzi chciałbym pokazać dwa rysunki:

.jpg   AkwariumBoga.jpg (Rozmiar: 51.38 KB / Pobrań: 110)
... i drugi:

.jpg   75_kot_220_v_wojek_karl_pokora_rybka_kula_akwarium.jpg (Rozmiar: 31.29 KB / Pobrań: 113)
Ktoś przecież musi podmieniać wodę i karmić naszych podwładnych Tongue
Moja żona zawsze narzekała że mokro, że czasami brzydko pachnie itp.
Jednak czasami daje się przyłapać na przesiadywaniu przed akwarium z kubkiem herbaty i zadawaniu pytań co pływa, jak się nazywa i czy mocno wredne Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Adam, ja akurat mam pracę marzeń Big Grin Chociaż po ostatnich 2 dniach mam dość.
Myślę, że większość kobiet odstrasza jednak trochę ta technika w akwarystyce, po za tym, dobrze, że mamy inne pasje, ja nie dziele pasji na mężczyzn czy kobiety. Jak ktoś ma bakcyla złapać to go złapie, czy to akwarystyka, czy inna pasja.
Ja mam kobietę akwarystkę i to ma plusy i minusy, raczej plusy, bo poglądy mamy podobne, chociaż to ja mam skrajne Big Grin Każdy musi mieć swoją odskocznie, ja lubię robotki ręczne, nie mam na to czasu latem, ale lubię zimą. A to takie kobiece. I co? I nic. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości