• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów

#51
No i stało się... Wink wreszcie ze zbiornika wyprowadzili się wszyscy lokatorzy i mam kilka dni na przygotowanie go dla nowej centralsowej obsady. Myślę, że jutro pojawi się pierwsza aranżacja. Pozwolę sobie od razu wrzucić tu fotki z prośbą o uwagi, bo w układaniu gruzu chyba nie jestem dobry.
Dlatego zostawię też sporo drewna Smile
A pro po drewna.... zaskoczyło mnie dziś to, że gdy ruszyłem zatopione od ponad roku gałęzie wierzby mandżurskiej wszystkie grube końce zaczęły pływać.... do tej pory były zaklinowane przez kamienie lub przyssane przyssawkami za czasów gdy wogole nie chciały tonąć. Czy komuś przytrafiło się coś takiego ? Czy może coś siedzi w tych gałęziach i produkuje w środku tlen który je teraz unosi ... Smile chyba głupia teoria, ale nie znam się ,Wink

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Ja miałem korzeń, który nie utonął po kilku latach w wodzie, w końcu dałem za wygraną i go wyrzuciłem Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Pływający korzeń potrafi mieć swój urok. Mam taki u siebie i początkowo chciałem go zatopić ale terach chciałbym aby nie zmieniał swojej pozycji, skośnopręgie lubią tam składać ikrę.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
(17-10-2022, 10:33 AM)piotrK napisał(a): Ja miałem korzeń, który nie utonął po kilku latach w wodzie, w końcu dałem za wygraną i go wyrzuciłem Big Grin

Tego ode mnie!?! Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
(17-10-2022, 18:57 PM)Ruki napisał(a):
(17-10-2022, 10:33 AM)piotrK napisał(a): Ja miałem korzeń, który nie utonął po kilku latach w wodzie, w końcu dałem za wygraną i go wyrzuciłem Big Grin

Tego ode mnie!?! Big Grin
Tajes, jeden z dwóch od ciebie jakie musiałem wywalić (drugi był za wielki i nieustawny nawet w 450L akwa) - resztę albo mam do dziś albo rozpuściła się ze starości Tongue
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Mały foto spam z kamieniołomu. Proszę o konstruktywną krytykę.
Tak wiem... fotki kiepskiej jakości... Smile
Jutro dojdzie jeszcze żwirek drobny i taki 26÷39 mm.
   
   
   
   
   

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Zarąbisty zbiornik Ci wyszedł. Big Grin
Terytoria powinny być fajnie podzielone, a ryby towarzyszące pielęgnicom powinny mieć też swój kąt. 10/10.
Mnie kłuje w oczy tylko podłużny otoczak. Dałbym go pod kątem, a tego mniejszego, co leży za nim z lewej, wysunął przed tego długiego. Ale to kwestia gustu.
[-] Post mimo12 otrzymał 1 polubień od:
  • Goran
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Dzieji za miłe słowa i uwagi Smile Faktycznie kamior bije po oczach taki duży na pierwszym planie. Jego miejsce jest przypadkowe, bo planowany był na drugim końcu koło duzego korzenia ale się nie zmieścił, a ta strona już była ułożona. To właśnie urok 40 cm głębokości dna Sad
Jutro pokombinuje coś z jego położeniem.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
(20-10-2022, 20:58 PM)Goran napisał(a): Dzieji za miłe słowa i uwagi Smile Faktycznie kamior bije po oczach taki duży na pierwszym planie. Jego miejsce jest przypadkowe, bo planowany był na drugim końcu koło duzego korzenia ale się nie zmieścił, a ta strona już była ułożona. To właśnie urok 40 cm głębokości dna Sad
Jutro pokombinuje coś z jego położeniem.
Mocne jest, jak obrzucisz tymi otoczakami 3÷4cm to i ten kamol nie będzie tak bił po oczach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Jakieś dziwne te otoczaki wykombinowalem.... lekkie.. coś jak by twardy piaskowiec.... I jak są w wodzie to lecą z kilku bąbelki powietrza...

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości