• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma kullanderi

#31
(09-10-2021, 23:57 PM)Papja napisał(a): Mam podejrzenie, że tak jak wiele gatunków Apistogramma kullanderi mają więcej niż jeden fenotyp i my w Polsce mamy te ładniejsze- takie jak ten samiec z fotki z opisu gatunkowego. Bo trudno uwierzyć, że Azjaci znający wszystkie sztuczki fotograficzne, nie potrafiliby zrobić tym rybom dobrych zdjęć pokazujących ich kolorki Wink

Też mam takie podejrzenia..., większość zdjęć dostępnych w necie, nawet w połowie nie oddaje urody tych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
No i pierwsze, udokumentowane larwy kullanderi w PL już merdają ogonkami Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Ja już takie kullanderi z Niemiec miałem 6 lat temu Tongue
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Zastanawiam się czym ty kręcisz te filmy i zdjęcia? super jakość, przybliżenenia oraz żadnych refleksów od innych zbiorników. Są takie zbliżenia a ryby jednak się nie płoszą. Jak Ty to robisz?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(10-10-2021, 13:34 PM)Papja napisał(a): Ja już takie kullanderi z Niemiec miałem 6 lat temu Tongue

No tak... To na pewno Haha i pewnie po 600 sztuk z miotu po nich miałeś Rotfl

(10-10-2021, 15:20 PM)Sloma napisał(a): Zastanawiam się czym ty kręcisz te filmy i zdjęcia? super jakość, przybliżenenia oraz żadnych refleksów od innych zbiorników. Są takie zbliżenia a ryby jednak się nie płoszą. Jak Ty to robisz?

Zwykłym telefonem huawei p30 lite..., nic specjalnego ale aparat i kamera sobie radzi Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Video 
Pierwszy spacerek maluchów F1

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Jak na takiego giganta to stosunkowo mały narybek, typowy dla Apisto. Big Grin Bez problemu jedzą artemię?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(13-10-2021, 14:58 PM)Ruki napisał(a): Jak na takiego giganta to stosunkowo mały narybek, typowy dla Apisto. Big Grin Bez problemu jedzą artemię?

Chyba jednak trochę większy niż przeciętna... Ta samica ma około 6,5 cm, więc jest inna perspektywa. Artemię jedzą bez problemu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Gratulacje!!!
Nie wiem czy jest juz kolejka po młodziki ale jakby co to proszę mnie zapisać Smile
Cieszę się ze ktoś je w końcu sprowadził a ty je kupiłeś i masz już młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Już dwie samice pływają z narybkiem. Pierwsza z młodymi w pierwszym dniu po rozpoczęciu pływania , druga z maluchami w piątym dniu po starcie. Zdjęcie drugiej samicy ( to ostatnie) nie najlepsze, ale widać wyraźnie, że maluchy rosną bardzo ładnie ?
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości