• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ubezpieczenie mieszkania (własnego i sąsiada) od zalania wodą z akwarium

#9
Ja mogę napisać, że z mojego wieloletniego doświadczenia w likwidowaniu szkód spowodowanymi zalaniami spotkałem się z takimi absurdalnymi sytuacjami, że szkoda słów. Np, zgłaszałem do PZU 4 spalone pompy elektryczne w 4 różnych adresach, ale w obrębie jednej wspólnoty. 4 takie same protokoły, trafiły do 4 różnych osób, a te zażądały różnych dokumentów. Każda innych. Oczywiście były duże rozbieżności w uznaniu roszczenia....
Ja jak piszę protokół to niestety muszę podać przyczynę, skutki, sposób likwidacji, załączyć kosztorys itp. Zawsze w przypadku zalań zlecam konieczność osuszania i ozonowania pomieszczeń w związku z możliwością wystąpienia pleśni a w konsekwencji zagrzybienia, co może być szkodliwe dla zdrowia i życia osób przebywających w tym lokalu. 
Z przypadkiem pękniecia akwarium jeszcze nie miałem do czynienia, ale jeżeli byłoby to OC ( można śmiało napisać że uszkodzenie mechaniczne z winy ubezpieczającego), czy innej polisy ( tu juz lepiej nie pisać przyczyn wskazujących na przyczynę zdarzenia), to napisałbym np:
W dniu .... na skutek pęknięcia szyby ( ew rozszczelnienia akwarium) doszło do zalania mieszkania. Podczas oględzin stwierdzam zalanie pomieszczenia ( np pokój dzienny) gdzie na skutek wycieku wody doszło do zawilgocenia paneli podłogowych i ich trwałego, nieodwracalnego uszkodzenia. ew opisać inne zalane elementy. Pod posadzką zalega woda.
Pomiarów zawilgoceń dokonano przy użyciu higrometru CEM.
W związku z zalaniem należy koniecznie osuszyć  i ozonować zalane pomieszczenia, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia pleśni a w konsekwencji zagrzybienia, co może być szkodliwe dla zdrowia i życia osób przebywających w tym lokalu. 
Zalecenia: Należy naprawić uszkodzony zbiornik, wymienić wszystkie panele w celu ujednolicenia i zlikwidować pozostałe skutki zalania.
Do szkody dołączyć kosztorys. 
Zaprosić na pomiary firmę zajmującą się osuszaniem pomieszczeń i poprosić o protokół z oględzin, a także o osuszanie i ozonowanie bezgotówkowe na zasadzie cesji umowy o ubezpieczeniu. 
Poprosić szklarza o wycenę. Poprosić studio aranżacji akwariów o wycenę odbudowy zbiornika. Poprosić firmę remontową o ofertę na likwidację skutków zalania z kosztorysem.
U mnie wypłaty odszkodowania zaczynają się od od 4 tyś, bo tyle kosztuje osuszanie podposadzkowe, ale to stolica i ceny mogą być wyższe...
Oczywiście trzeba dokładnie przestudiować zakres ubezpieczenia, żeby to co napiszemy w protokole zgłoszenia, zawierało się w ramach ubezpieczenia.
Ubezpieczalnia prawie zawsze przyzna nam tak zwaną kwotę bezsporną, ktora w ich mniemaniu zaspokoi roszczenie, ale wcale nie musimy się z tym zgadzać i zawsze możemy napisać odwołanie. 
Trochę tego naprzerabiałem... Obecnie mam ponad 3000 dokumentów dotyczących szkód w wyniku zalania i wypłaty dla poszkodowanych odszkodowania od 6000, do ponad 1200000 za zalanie budynku na skutek intensywnych opadów, gdzie zalało halę garażową na 2 poziomach, szyby windowe i windy, pomieszczenia separatorów, przyłączy wodnych i rozdzielni elektrycznych i ppoż.
Miałem tylko jedną odmowę wypłaty odszkodowania, ale to było u poszkodowanego, który był likwidatorem szkód motoryzacyjnych i zgłosił szkodę według swojego schematu, a ponieważ ja też napisałem protokół to w wyniku rozbieżności treści dokumentów przyszła odmowa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: ubezpieczenie mieszkania (własnego i sąsiada) od zalania wodą z akwarium - przez Darek - 31-03-2020, 10:31 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości