• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ubezpieczenie mieszkania (własnego i sąsiada) od zalania wodą z akwarium

#8
W miarę trzeźwy jestem więc pisze Wink

Otóż ja od ładnych kilku lat ubezpieczam mieszkanie pod kątem właśnie zalania przez pęknięte akwarium.

Miałem sytuację taką już nie raz i za każdym razem problem z odzyskaniem jakichkolwiek pieniędzy. 

Pierwsze pęknięte akwarium w słupku zniszczyło mi około 5m2 paneli. Ubezpieczalnia oczywiście stwierdziła że panele nie są na tyle uszkodzone aby wypłacić odszkodowanie itp itd. Kilka pism które wysłałem pomogło i firma wypłaciła mi całe 180pln za 5m2 paneli!!! Normalnie debile. Pokój 24m2 panele na środku wybrzuszone , a oni mi płacą za pięć metrów. Późniejsze pisma już nic nie wskórały i pogodziłem się z tym. Jedynie pozostał mi sąd , ale się nie zdecydowałem.

Po trzech latach w pokoju pęka mi zbiornik 120 litrów (z tej samej serii jak ten wcześniejszy) Zalane zostają panele w podobnym rozmiarze. 
Zgłaszam szkodę do ubezpieczalni , i ... dostaje odmowę wypłaty odszkodowania. ? ? ?
Otóż w zgłoszeniu napisałem iż akwarium pękło "samoczynnie" w nocy i zalało pokój!!! 
No i jak myślicie do czego likwidator się przyczepił? 
Do słowa "SAMOCZYNNIE" ... Otóż w regulaminie nie ma wypłaty szkody za samoczynnie pęknięcie akwarium Big Grin Szkoda może zostać uznana jeżeli Pan przez przypadek uderzył w szybę , jeżeli dziecko walnęło piłką podczas zabawy ... Ręce mi opadły.
Wspiąłem się na wyżyny mojej wyobraźni i odpisałem im iż . 
- Szkło nawet po uderzeniu może pęknąć lub odkształcić się po kilku godzinach , akwarium stoi przy drzwiach i mógł ktoś właśnie drzwiami w ciągu dnia je uszkodzić , po za tym mieszkam na terenie zagrożenia szkodami górniczymi i akwarium mogło pęknąć po tąpnięciu ... 
Ogarneli moje wypociny po czym wypłacili mi 680 zł Smile

Także ostrzegam przed braniem ubezpieczenia w firmie Kogucik! Tak jak ja w pierwszej sytuacji jak i dokładnym przeczytaniem warunków ubezpieczenia podczas zgłaszania szkody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: ubezpieczenie mieszkania (własnego i sąsiada) od zalania wodą z akwarium - przez tatakuby - 27-03-2020, 18:44 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości