• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: External HMF - czyli filtracja trochę inaczej

#24
PiotreK to co mówisz to takie połączenie hydroponiki i filtra zraszanego Smile Planowałem coś takiego zrobić dla Placków swego czasu, kupiłem nawet materiały. Generalnie wystarczy wężyk na głowicę w baniaku 12/16mm (Chyba że wylot większy to odpowiednio większy wąż), doniczka nad akwarium, biobale, płytka zraszająca i powrót wody do akwarium jak w hydroponice. Arsik zamiast biobali wykorzystuje kawałki gąbek i działa to znakomicie. Jest to ciągle moja rezerwa w przypadku jakby któryś HMF kiedyś był za mało wydajny - podłącze po prostu do wylotu wężyk i skieruje do zraszanego Wink

Przyjrzałem się tak szybko dla Kaseciaka z forum Malawi... Jedna rzecz mi nie pasuje - mam wrażenie że filtr wymaga czyszczenia. Spienionego pvc bym nie używał Tongue

HMF ma też wady. Zajmuje miejsce w baniaku to jedno. W wersji stacjonarnej, kiedy prowadnice do gąbek są przyklejone do szyb akwarium pojawia się problem utrzymania biologii w filtrze w przypadku zmiany aranżacji w baniaku czy zmianie akwarium na większe. I tak teraz bym mógł zlikwidować mały regał, ryby potrzymać dzionek w beczkach etc... ale niestety. Bakterie by padły i dupa blada. Logistycznie bywa z tym niezły kłopot Smile
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: External HMF - czyli filtracja trochę inaczej - przez soltarus - 12-07-2014, 09:22 AM

Skocz do:


Browsing: 1 gości