• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [500 l] chyba coś nie tak z filtracją

#1
Siemacie.
Przestudiowałem wszystkie wątki o filtrach w akwa i zacząłem się zastanawiać...
U mnie NIGDY nie było kryształowej wody i często "czyjeś" akwarium wydawało się lepsze, czystsze, a przez to ładniejsze.
Mam pięćsetkę 200x50x50 a w niej zarybienie jakie niektórzy zakwalifikowali by jako przerybienie oraz całkiem pokaźną baterię filtracyjną.
ZA/PRZErybienie to głównie młode ziemiojady oraz 5 dorosłych, razem 26 sztuk wielkości od 4 do 17 cm. Obsada stale ewoluuje, na dniach się rozluźni bo dochodzi kolejne akwarium.
Teraz filterki..
JBL CP 500 zasypany ceramiką i biobalami, na wlocie prefiltr.
Tetra EX 1200 wypełniony gąbkami o różnej gradacji - mechanik, czyszczony dość często jak na kubeł.
Wspomagająco kaskada FZN 3, również z gąbkami, czyszczona co tydzień przy podmianie. Podmiana co tydzień, jakieś 120 litrów.
Do dywanu z glonów się przyzwyczaiłem. Po myciu kaskady oraz prefiltra na biologu wylewam błoto.
Wszystkie ryby są zdrowe, nie chorują, rosną w całkiem niezłym tempie, mają apetyt, pary chętnie podchodzą do tarła. Glony rosną nie bacząc na nic.
Jedyną niepokojąca rzeczą jest to, ze ryby PO PODMIANIE ocierają się o podłoże.
W czym jest problem ??

Dla porównania obok stoi słoik 160 litrów filtrowany przez turbinę aquaszuta i kubełek AquaNova 600 przeznaczony rzekomo do max 150 litrów i wyposażony w standardowe wkłady. Dostałem go więc niech działa Wink
W tym akwarium nie ma żadnych problemów. Glony w ilości znikomej, z rybami nic się nie dzieje ani przed ani po podmianach wody - równiez co tydzień i również ok 25%.

Poproszę o refleksje i podpowiedzi
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
[500 l] chyba coś nie tak z filtracją - przez oldmobil - 14-03-2013, 00:04 AM
RE: [500 l] chyba coś nie tak z filtracją - przez novi - 14-03-2013, 17:05 PM
RE: [500 l] chyba coś nie tak z filtracją - przez novi - 14-03-2013, 17:37 PM
RE: [500 l] chyba coś nie tak z filtracją - przez novi - 14-03-2013, 19:17 PM
RE: [500 l] chyba coś nie tak z filtracją - przez Killifish - 14-03-2013, 19:22 PM
RE: [500 l] chyba coś nie tak z filtracją - przez rufus - 14-03-2013, 23:47 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości