• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Humor akwarystyczny: Czyli znalezione w sieci :)

Może trzeba wrzucić obie: zieloną i niebieską? Wink
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-02-2017, 08:55 AM)Bastet napisał(a): Może trzeba wrzucić obie: zieloną i niebieską? Wink
Na to nie wpadłem:/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Handlarz prawdę Ci powie...
https://www.olx.pl/oferta/pielegnica-nik...6887889180
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tecza w akwarium Smile
W pozostałych ogloszeniach uzytkownika miedzy innymi czarne mieczykiSmile

https://www.olx.pl/oferta/tetra-kolor-CI...jcfsD.html
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To GMO to niestety najgorsza patologia Sad
Mieczyki z kolei na szczęśce występują w czarnych odmianach hodowlanych. W sumie łatwość hodowli żyworódek ratuje je przed takimi zabiegami Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ale, to nie GMO- to są farbowane ryby :/.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Te ze zdjęcia są Glo-Fish, czyli GMO właśnie. Ten "brand" tyczy się danio (które są również farbowane), żałobniczek i brzanek sumatrzańskich. Tetr czy sumatr barwionych chyba nie widziałem. Pytanie co w rzeczywistości jest sprzedawane na aukcji.
No i w zasadzie nie wiem co gorsze dla ryb - genetyczne modyfikacje czy kolorowanie :/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kłócić się nie będę, ale wszystkie żałobniczki które widziałem były farbowane-właśnie typowy pasek na górze ciała, tak jak widać to na fotce z OLX.
W ten sposób wyglądają żałobniczki GMO:
[Obrazek: GloFish-Tetra-Deluxe-Group_1024x1024.jpg?v=1475802113](nie jako załącznik, bo nie moje zdjęcie)

Farbowanych danio za to nie widziałem, jedynie GMO Wink.

Tutaj trochę o tych danio: https://www.multihobby.net/?p=1840
Ich kolor oczywiście przechodzi z pokolenia na pokolenie, bo zależy od zmiany w genotypie.

Jak dla mnie oczywistością jest to, że dla ryb jest gorsze farbowanie-bo moralność tworzenia ryb GMO już zależy od naszych przekonań i sumienia, ale ryby te nie przechodzą tego, co przechodzą ryby farbowane i ich życie nie jest skrócone , czy też nie są bardziej podatne na choroby(a przynajmniej, o tym nie słyszałem).
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Hmm, jak dla mnie one wszystkie są takie same Tongue Ale też nie mam zamiaru się spierać, bo to nie ma znaczenia Smile

Co do podatności na choroby to w sumie ciekawa kwestia i też się nad tym kiedyś zastanawiałem. Sam się przekonałem na własnym przykładzie, że hodowlane danio długopłetwe (ehh, bo kupić formę dziką to jest obecnie niemal niemożliwe Sad) jest kompletnie nieudane i zaraz się wygina i pada z zupełnie nieznanych powodów - nie mówię że każde, ale akurat na takie trafiłem. Tylko tu mamy do czynienia z selekcją w celu ukazania cech, które normalnie w naturze się nie rozpowszechniają - czyli oznacza to, że taka ryba jest po trosze niedorobiona, bo w środowisku naturalnym takie nie przetrwają/nie przedłużą gatunku.
No i pytanie jak będzie w takim razie w przypadku modyfikacji genu. Ja nie mam pojęcia Tongue


BTW, kiedyś jeden pan na giełdzie chciał mi wcisnąć kolorowe danio, a na moją uwagę o tym że są farbowane, odparł że to jest naturalne GMO Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tutaj o tyle dobrze dla nich dobrze, że ich własne geny nie zostały zmodyfikowane, tylko został do genotypu dodany gen zapewniający fluorescencję.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 8 gości