• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dyskusja nt. jakości mrożonek

A uważasz, ze nie mroziłem? Wink
Logicznym jest, że w czarnym komarze trafia się wodzień. Nie powiesz jednemu gatunkowi, aby "bzykał się" tu a drugiemu, ze tam Wink
Jednak widziałem ładniejsze. Ja raczej komarem nie karmie, zatem nie mam problemu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie uważam, że nie mroziłeś, bo sam mrożę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzis rozmrozilem kostke artemi... Niby sporo, ale jakosc robaczkow "takase". Porobilem fotki, ale dzis juz nie dam rady ich wrzucic. Takze odc. 2 i 3 beda opoznione. Sorki.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(18-05-2013, 00:20 AM)Martinezio napisał(a): Dzis rozmrozilem kostke artemi... Niby sporo, ale jakosc robaczkow "takase". Porobilem fotki, ale dzis juz nie dam rady ich wrzucic. Takze odc. 2 i 3 beda opoznione. Sorki.

Jesli chodzi o artemię Katrinex to moje doświadczenie jest takie, że jest kiepka. Pływają jedyne takie farfocle - "pióra", jakby wcale mięska nie było.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Otoz to. Tak wyglada artemia z Katrinexu:
   
   

chociaz kostka sluszna i malo wody po rozmrozeniu:
   


Dzis rozmrozilem tez cyklopa. Standardowo ladne opakowanie, spora kostka, ktora ma w sobie malo wody, ale z zarcia pylek. Dobry moze dla narybku.
Ponadto widac troche smieci nie bedacych cyklopem na pewno.
   
   

   
   
   

Jak widac, ladne opakowanie nie zawsze idzie w parze z ladna zawartoscia :/
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Artemia jest dużo lepsza IT niż katrinex, ale wodzień i czarny komar wydają się być lepsze w katrinexie bo jest ich więcej. IT to w ogóle taki "wybrakowany" trochę...
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No właśnie. Aczkolwiek IT pod swoim szyldem zauważyłem, że też sprzedaje sieczkę artemiową... Dopiero dla obcych marek, jak np. Żmijka, sprzedaje ładne sztuki. Szkoda tylko, że sprzedawcy lokalni mają taką małą wiedzę na temat jakości sprzedawanych mrożonek. Głównie tyczy się to hurtowni, gdzie zaopatrują się lokalni. To tam jest największa selekcja - zapewne główną rolę odgrywa cena, oraz bieżąca dostępność.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja ostatnio kupuję jakieś mrożonki NO NAME w miejscowym sklepie. Jakość jest różna, ale kiełż jest najlepszej jakości - prawie bez lodu, czyste, całe osobniki o czerwonopomarańczowej barwie - normalnie wygląda apetycznie Big Grin Przy okazji wrzucę fotki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Chciał bym powiedzieć że wszystkie osobniki będą pomarańczowe po zamrożeniu, nie ważne czy zdrowe czy chore Wink
Chore mają czarną pręgę na grzbiecie, a ta po zamrożeniu im znika. Więc dobrze , że masz sprawdzonego zoologa.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(21-05-2013, 16:02 PM)piotrK napisał(a): Ja ostatnio kupuję jakieś mrożonki NO NAME w miejscowym sklepie. Jakość jest różna, ale kiełż jest najlepszej jakości - prawie bez lodu, czyste, całe osobniki o czerwonopomarańczowej barwie - normalnie wygląda apetycznie Big Grin Przy okazji wrzucę fotki.

Wrzuć tego no name'a, jestem ciekaw, bo też mam trochę no name'ów Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości