• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mikrogeophagus ramirezi

#81
(01-12-2016, 13:53 PM)Ruki napisał(a): A to Ci ciekawostka, muszę to zanotować- z racji wykształcenia jestem biologiem i ichtiologiem. Wink
Dobra, odnotowuję, że nie wszyscy Wink
(01-12-2016, 13:53 PM)Ruki napisał(a): Swoją drogą, nasza deszczówka przy napływie powietrza zwrotnikowego jest biotopowa dla kontynentu afrykańskiego, bo wtedy dostajemy chmury stamtąd. Ba, nawet pył z nad Sahary się zdarzy. Wink
O rany koguta. W sam raz się przyda, jakbym kiedyś chciała się przestawić na ryby afrykańskie Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
To ja od dziś śledzę prognozy i będę łapać afrykańską deszczówkę. Będę mieć biotop 100%, a co Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Cytat:Greeku - no to umieść proszę Smile właśnie o to mi chodziło, żeby popisać, co żyje z ramkami i co z nimi żyć może.
Np. na filmie Ivana Mikolji widziałam przy ramkach-dzikuskach jakieś żółte kąsacze. Za Chiny Ludowe nie mogłam ich znaleźć w googlach. A ładne rybki.
Polecam: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6771  Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
No dobra Big Grin ale jak mam znaleźć rybę, której nazwy nawet nie znam? - stąd moje uparte i upierdliwe dążenie do stworzenia listy Big Grin
Wpiszę yellow tetra i mi pokaże bystrzyka pięknopłetwego, a to nie o niego tu chodzi. Wpiszę paracheirodon i pokaże neony. Dalej moje pomysły się kończą.
To tylko przykład, ale pokazuje, o co mi biega.
Liczyłam na wpisy ludzi, którzy znają więcej gatunków ode mnie (i generalnie od początkujących akwarystów) i dadzą jakiś link, jakiś opis... i może podzielą się swoimi doświadczeniami z jakimś nietypowym towarzystwem dla swoich "mikroziemiojadków"... tak szczerze to te stronki z linka bardziej zniechęcają niż zachęcają do poszukiwań, bo nawet za bardzo nie wiadomo, jak szukać... chyba też po to są fora dyskusyjne, żeby się dzielić wiedzą?
No nic, najwyżej temat zostanie porzucony, a w akwarium będzie pływać znana i lubiana ekipa szeroko kolportowanych w sklepach gatunków Wink tak jak najczęściej bywa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
No cudów przecież nie ma, ale po pierwsze - ułatwia to znalezienie gatunków, które występują w tych samych miejscach (o to przecież pytałaś), a po drugie, znalezienie tego konkretnego gatunki też pośrednio ułatwia Wink Przecież żeby zdobywać wiedzę trzeba trochę jednak się wysilić.

Jeśli te "żółte" to te: http://www.aquatic-experts.com/AQUATIC-E...8%20cw.jpg to szukaj wśród ryb z wenezuelskiego stanu Monagas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
Na 99% to te. Dzięki.
...i wywaliło listę kilkudziesięciu tysięcy gatunków różnistych, nie tylko ryb, ale i ptaków - i roślin, itp.... Można szukać po kraju, ale czy po prowincji - tego już nie idzie znaleźć... Strona jest mało czytelna. Punkciki na mapie nie są klikalne. Mało ilustracji.
Ja rozumiem dawanie wędki zamiast ryby. Niestety to nie jest nawet dawanie wędki. To jest danie cynku, że gdzieś w miasteczku w promieniu 100 km może być praca, którą można zdobyć, by sobie zarobić na wędkę...
90% ludzi w takim momencie sobie odpuści.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
(01-12-2016, 14:31 PM)Greek napisał(a): Jeśli te "żółte" to te: http://www.aquatic-experts.com/AQUATIC-E...8%20cw.jpg to szukaj wśród ryb z wenezuelskiego stanu Monagas.
Wyglądają na Hemigrammus micropterus.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
Mi osobiście bardzo przypadła do gustu ta stronka http://www.gbif.org/species. Można orientacyjnie sobie sprawdzić gdzie poszczególne gatunki ryb i roślin żyją. To bardzo ułatwia dobór obsady, a jednocześnie nadaje smaczku akwarystyce. Nie tylko sprawdzam czy wymagania ryb się zgadzają, ale czy występują w razem w naturze. 

A odnośnie poszerzania wiedzy. Zawsze można sobie kupić książkę. Nie wszystkie są napisane metodą kopiuj wklej. Chociaż dla osoby początkującej każda jest dobra, bo z czasem, nabierając wiedzy i doświadczenia i tak zacznie wyciągać własne wnioski.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
Podczas oczekiwania na dzikie ramirezy dostałem z wyprzedzeniem na mikołajki, wczoraj, parkę hodowlańców Big Grin. Oczywiście nie zamierzam trzymać ich razem Wink. Generalnie, typowe sklepowe GRB, tylko, że samiczka ma piękny różowy kolor brzucha. Samiec niestety wychudzony, ale je z takim apetytem, że sądzę, że za dwa tygodnie będzie wyglądał jak nowy Smile. Zaraz trafiły do akwarium tymczasowego, temp 28 stopni(jak nic się nie będzie działo złego, to zejdę do 26), czyste RO, lekko zakwaszone(ostatnio jak patrzyłem pH było 6,7), aklimatyzowane kropelkowo prosto z kranówy. Już w pojemniku w którym je aklimatyzowałem dostały kolorków, po tym jak już trochę wody nakapało, a po wpuszczeniu do akwarium wybarwiły się do końca w moment Smile.

Piszę to głównie dlatego, że zaobserwowałem, że samica podczas przesiewania dna czasami robi dokładnie to co przykładowo Guianacary- przysiada blisko podłoża i zaczyna wachlować całym ciałem, po czym wyłapuje i zjada to co się podniosło :o. Nigdy mi się to u hodowlanych nie zdarzyło, czy u Waszych hodowlańców coś takiego zaobserwowaliście?

Oprócz tego, jestem ciekawy jak to wygląda obecnie z masowo produkowanymi ramirezkami, z moich wcześniejszych doświadczeń, jeżeli wpuścimy je na odpowiednią wodę i nie padną w przeciągu pierwszego tygodnia-dwóch, to możemy być raczej przekonani, że nie będzie większych problemów. Mam nadzieję, że i z tymi tak będzie.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
Odskocznia od bydła ( czyt. gębacze )
   
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości