• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rysa na dnie akwarium (od wewnątrz)

#1
Zrobiłam dzisiaj test szczelności nowego zbiornika (200 l brutto), wlałam trochę wody. Nie przecieka, ale jedna rzecz mnie niepokoi - wewnątrz, na dnie, niedaleko jednego rogu, jest mała rysa (ze 2 cm dł.). Nie za głęboka, ale wyczuwalna pod paznokciem.
Co radzicie? - bo to jednak dno; będzie piasek i napór wody. Dawać podkładkę np. ze styropianu? Podkleić czymś? Czy nie będzie to za duże ryzyko zalać baniak z czymś takim? - czy znowu szukam problemu tam gdzie go nie ma? Yyyy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pokaż fotke tej rysy, ale zakładam że szukasz problemu tam gdzie go nie ma (klasycznie)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Używka czy nowe?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dorota jeżeli ta rysa jest tylko i wyłącznie ryską bez widocznego zagłębienia , nie masz sie kompletnie czym martwić. Jeżeli byłoby to pęknięcie to rysa ta poszłaby w jedną lub druga stronę. Zasypuj baniak piaskiem i zalewaj Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Akwarium nówka. Dzięki za opinie, czyli nie mam powodu do obaw... Nie są to jakieś głębokie rysy (namierzyłam jeszcze drugą, ale nie wygląda na przedłużenie tej).
Ktoś z Was ubezpiecza swój baniak? - bo chyba się na to zdecyduję, a nie bardzo wiem gdzie mają w miarę najkorzystniejsze oferty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Spytaj u agenta, który ma oferty od kilku Towarzystw niech zrobi Ci ofertę na OC dla mieszkania/domu.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja swego czasu miałem ubezpieczenie w TUW które miało zaznaczoną opcje na wypadek pęknięcia akwarium. Oczywiście z niej skorzystałem bo pękło mi w domu akwarium 54 litry i panele były do wymiany. Bez problemu wypłacono mi odszkodowanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja bym sie nawet nie zastanawiał tylko zalewał
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Najpierw musi stanąć na szafce Wink zastanawiam się jak je tam wtaszczyć, bo ciężkie jak cholera. A chwilowo nie mam kogo o pomoc poprosić.
Btw. dzisiaj przyjechał kubełek Unimax Big Grin
Podłoże już kupione, jeszcze będzie wyprawa po rośliny i red moora.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości