• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375L] Central America.

#1
Witam. Mój zbiornik funkcjonuje od około dwóch lat. Po różnych perypetiach związanych z wyborem biotopu ostatecznie będzie on przeznaczony na CASmile. Chcę zaznaczyć,że w zbiorniku trwają jeszcze prace i wystrój zapewne zostanie jeszcze poprawionySmile

Dane zbiornika:
Wymiary: 150x45x55
Szkło: 10mm.
Parametry wody: ph ok 7,5.
Ogrzewanie: grzałka jager 200W
Oświetlenie:plastikowa pokrywa wyposażona w 1x jarzeniówka T8-36 W, Osram fluora.
Temperatura: 26 stopni C.
Filtracja: Filtr zewnętrzny -Cristal profi e 1501(biologiczny- wkłady tj. gąbki i ceramika),filtr wewnętrzny Aquael turbo 1500(mechaniczny).
Wystrój :czarne tło strukturalne, piasek kreisel 099, otoczaki, korzenie i kokos.
Flora: anubias, microsorium(tymczasowo), kryptokoryna(tymczasowo). Planuję tam dołożyć rogatka sztywnego, żabienice lub nurzańca.
Fauna: Cryptoheros myrnae(para) zdobyta dzięki uprzejmości Mei i DawW, Hypsophrys nicaraguensis- 6 sztuk(docelowo zostanie para) i rozpraszacze tj. mieczyki i molinezje.
Na dany moment dysponuje tylko aparatem z telefonu , więc jakość zdjęć pozostawi wiele do życzeniaSad


Załączone pliki Miniatury
                               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Fajnie że już są w nowym domku Smile
Będę śledził wątek
Parka miała się ku sobie u mnie, więc tylko czekać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeszcze raz wielkie dzięki dla Was! Obecnie myrnae są moimi ulubieńcami! Wczoraj już widziałem zaloty i pokładełka więc może coś z tego będzieSmile Na razie dajmy im czas gdyż pływają w tym zbiorniku zaledwie tydzień ,więc niech spokojnie się zadomowią. Te Twoje dwie pozostałe parki były dużo większe od mojej?Jestem zainteresowany tym ,jakie maksymalne rozmiary osiągną. Mei pisała,że ich wiek to rok ,więc jak długo jeszcze mogą rosnąc i czym je Karmisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ich tatuś ma ok. 10cm jakoś, mamusia mniej. One rosną dość wolno. Moje mają ok. 2 lat, może odrobinę więcej. Karm je różnorodnie, bardziej zielonym niż mięsnym. Porcje mniejsze. Są łapczywe i się lubią objeść ostro a to nie jest dobre Wink Cieszę się, że mają się dobrze Smile Jak w końcu znajdę więcej czasu, to spróbuję coś nagrać i zrobić foty moim ale to od razu mówię, że trochę potrwa ;/
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(26-12-2015, 01:10 AM)schmeichel napisał(a): więc jak długo jeszcze mogą rosnąc
Ryby rosną całe życie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Tak ,mają się dobrze i są piękneSmile Pokarmy jakimi dysponuje to: cichlid omnivore(granulat tropicala), płatki d-50 dla paletek, cichlid gran (tonący granulat tropicala) oraz mrożonki(szklarka,solowiec ,kryl gruby i ochotka). Czym jeszcze ewentualnie mogę wzbogacić ich żywienie?Co do odsady to zastanawiam się nad dopuszczeniem nanoluteusów. Co o tym myślicie? Opcje są dwie :albo zostanie obecna , docelowa obsada albo dodam nano gdyż połączenie z sajkami się nie sprawdziło. Wynikało to z tego że samce obydwu gatunków walczyły a ja nie mogłem narażać samca myrnae , który był świeżo po transporcie na dodatkowy stres .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja bym dorzucił spiruline od osi albo spiruline super forte tropicala. Hikari cichlid excel pellet też byłby dobrym dodatkiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No tak jak Ci napisałam, więcej roślinnego niż mięsnego pokarmu. Spirulina OSI jest ok, Hikari co wyżej kolega poleca również. Możesz się szarpnąć na Naturefood Supreme Doctor.

Co do nanoluteusów, u mnie mam moje myrnae z nanoluteusami i meekami. No i u mnie połączenie się sprawdza ale... Widzisz, to nie jest takie proste. Przede wszystkim u Ciebie widzę brak wyraźnych rewirów. Po drugie wpuściłeś nową parkę na teren sajic. One chciały bronić swojego a nowe ryby przy takim aranżu również chciały cały teren przejąć dla siebie. Musisz przebudować baniak i od razu wpuścić nowe ryby a potem myrnae. I wtedy może się to udać.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W wolnej chwili znajdę jakieś kamole i dorzucę. Zawsze miałem problem z wyznaczaniem tych rewirów. Jak to zrobić ?Usypać trzy spore górki kamieni?Oczywiście przebudowę zrobię jeśli uda mis się dostać nano. Z nikami moje myrnae funkcjonują dobrze ale pewnie wynika to z tego,że niki są młode i jeszcze nie dobrała mi się para.Co do pokarmów to ograniczę mrożonki do podawania go 2 razy na tydzień?Jaki rodzaj pokarmu one preferują :płatki, granulat, chips?Pytam ponieważ dotychczas stosowałem spiruline super forte chips.Nigdy nie karmiłem ryb spiruliną osi i Naturefood Supreme Doctor więc co z tych produktów mam wybrać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dorzuć raz tyle kamieni, tak jak radzi mei. Zrób to tak, żeby ryby mogły decydować gdzie się wytrą - nasze ustawianie terytoriów często się nie sprawdza. Masz dużo kamieni postawionych na sztorc - nie muszą tak być. Porób jamy, zarówno Crypto jak i Niki to gatunki składające ikrę w ukryciu (niki są bardziej wyspecjalizowane).

Dodaj ze dwa worki (takie z zoologa) żwiru rzecznego, żeby przełamać tą granicę kamienie/piach Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości