• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje nowe CA

#1
Witam,
Chciał bym pokazać Wam swoje nowe akwarium.
Jest to dom dla pary Rocio. Tym czasowo pływa wraz z nimi młodziutki Cichlasoma Festae. Akwarium zdecydowanie zbyt małe by mógł zostać na dłużej ale póki co jest i mam przyjemność podziwiać tak piękną rybę.

Do celowo jest to 300 litrowa bańka w której będzie tylko para Rocio no i może z czasem coś z żyworódek.

Akwarium 300l 120x50x50
Pokrywa standardowa wydmuszka
Oświetlenie 2x T8 30W aquaglo i Juwel colour lite
grzałka 150W
Filtracja biologiczna 2X HW 302 - 100% keramzyt
Filtracja mechaniczna głowica aquaela z gąbką 1500 L/h

Tło strukturalne wewnętrzne
otoczaki, korzenie z Wisły, piasek z Wisły

Załączę filmik.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo przyjemne akwarium. Obawiam się tylko, że żadne żyworódki czy piękniczki nie przeżyją w jednym akwarium z Rocio Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Uważam podobnie jak PiotrK, akwa super zabudowane fajnym drewnem. Te kilka kamieni i trochę zielonego dopełnia całość. Brakuje mi tylko trochę większego zdjęcia Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Co to za roślina z lewej strony? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Większe zdjęcie dam jak będę miał odpowiedni sprzęt do zrobienia go, te były telefonem, zresztą to widać po ich jakości.
Żyworódki pewnie jak piszecie nie pobędą długo z Rocio, raczej będę co jakiś czas dawał młode rybki jako pokarm.
Ta roślina po lewej stronie to jest jakaś doniczkowa, chyba "Scindapsus złoty" ale pewności nie mam. Stosowałem ją w akwariach parokrotnie i sprawdza się. Dodatkowo po pewnym czasie zaczyna wypuszczać międzywęźla co dodaje uroku. Chodziło mi o dodatkowe zacienienie tej części akwarium a akurat tą roślinę miałem pod ręką, microzorium z prawej strony zostało zupełnie zniszczone przez Rocio i myślę w jego miejsce dać anubiasa ze względu na jego mocną budowę.
Nie wiem czy filmik Wam się wyświetla, u mnie pokazuje jakiś błąd. Wrzucę więc jeszcze raz link do niego.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Film działa Wink akwarium fajne proste i nie przekombinowane no i te łobuzy które tam pływają super Smile
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(09-06-2015, 13:26 PM)TomaszAkwarystyka napisał(a): Film działa Wink akwarium fajne proste i nie przekombinowane no i te łobuzy które tam pływają super Smile

Pozwoliłem sobie poprawić link i jest OK Smile Podobnie jak akwa Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A połączenie Rocio z wyrośniętymi Poecilia velifera również by się nie udało? Nigdy ich nie miałem co prawda, ale wydaje mi się że nie atakowałyby tak wysokich piękniczek. Ktoś próbował takiego połączenia?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Myślę, że warto spróbować, ale przy tej wielkości akwarium mogą mieć ciężko. Na pewno musisz poszukać dorosłych żaglopłetwych.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Faktycznie można spróbować choć na pewno dużo łatwiej by było gdyby były trzymane z nimi od małego, przy dorosłych niebieskich może to być trochę trudniejsze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości